Licówki zębowe - co o nich sądzicie?

W czasach, w których żyjemy w zależności od kultury poczucie piękna i estetyki ludzkiego ciała różni się od siebie. Są kultury, w których wyznacznikiem piękna i atrakcyjności jest malowanie swojego ciała, wydłużanie na metalowych obrożach szyi, przekłuwanie różnych części ciała czy golenie głów na łyso. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn.
Każda kultura ma swoje wartości, kieruje się wyznaczonymi zasadami i celebruje to co zostało przekazane z pokolenia na pokolenie.
Jednak przeważnie w każdej kulturze wybierając partnera dużą uwagę zwraca się na stan jego uzębienia.
Czytałam raz artykuł gdzie opisane były zachowania jednej z kultur. Niestety nie pamiętam już gdzie mieszkają Ci mieszkańcy, jakie to plemię i w jakim regionie świata żyje.
Kobieta wybierając sobie partnera i przyszłego ojca swoich dzieci wybiera mężczyznę z tłumu tańczących. Przy tym wyborze kieruje się jedną zasadą – partner musi mieć według niej idealny, zdrowy stan uzębienia. Mężczyźni ci tańcząc szczerzą zęby aby kobiety mogły wśród nich wybrać tego, który według nich jest najzdrowszy i najsilniejszy. Tego, który zapewni im bezpieczeństwo i pomoże w wychowaniu potomstwa.
Mimo, że podałam tu przykład zachowania ludzi z kultury odmiennej niż nasza śmiem twierdzić, że coś nas w tym temacie łączy.
Jesteśmy erą ludzi, których zdominował kult dbania o stan uzębienia. Przeróżne zabiegi stomatologiczne oferowane w gabinetach czy klinikach nie tylko pomagają walczyć z chorobami dziąseł czy zębów ale również pomagają prostować je, wybielać, naprawiać, czyścić i poprawiać ich kondycję.
Piękny, prosty i biały uśmiech to teraz marzenie każdego. Stał się on wizytówką człowieka, wyznacznikiem przynależności do danej klasy społecznej, gwarantem zdrowia całego organizmu.
Oczywiście nie każdy z nas ma szczęście, że nasze drugie zęby gdy urosną będą idealnie białe i proste. Zazwyczaj trzeba przebyć długą drogę aby doprowadzić je do stanu, który nas usatysfakcjonuje i sprawi, że będziemy się szeroko uśmiechać pokazując je całemu światu.
Zdrowie zębów oraz ich wygląd zależy przede wszystkim od tego jak o nie dbamy, jak szczotkujemy i ile razy dziennie tę czynność powtarzamy. Zależy to również od "dobrych" genów. Tak samo jest w przypadku wad ortodontycznych. Powstają na skutek złego rozwoju szczęki i żuchwy i może być to wada nabyta bądź wrodzona. Wady zgryzu powstają na skutek zaburzeń w budowanie czynności zębów i łuków zębowych.
Ja osobiście nosiłam aparat ortodontyczny. Jeszcze w szkole podstawowej nosiłam aparat ruchomy, który nakładałam w ciągu dnia i na noc zarówno na górny jak i dolny łuk zębowy. Jednak nie lubiłam tego gdyż strasznie odgniatał mi się w ustach. Jako dziecko nie zdawałam sobie sprawy z tego czym grozi nie noszenie aparatu.
Dlatego już jako 20-letnia kobieta założyłam na dwa łuki aparat stały, który nosiłam kilka lat.
Doprowadził on moje łuki do porządku, ustawił zęby w równym szeregu. Leczenie zakończyło się sukcesem, a ja zyskałam nowy uśmiech.
Jednak czegoś mi w nim brakowało. Dlatego podjęłam decyzję o wybielaniu zębów z pomocą dentysty. Ten zabieg odbił się na moich zębach korzystnie. Zyskały nowy, bielszy odcień, zniknęły przebarwienia, zęby nie stały się wrażliwe na działanie zimna czy ciepła. Ja zyskałam nowy uśmiech i poczucie pewności.
Jednak z biegiem lat mój biały uśmiech zniknął, być może trzeba by powtórzyć wybielanie jednak myślę o innym, trwalszym zabiegu na zęby jakim jest zakładanie licówek.
Jak porównuję ceny tych zabiegów to stwierdzam, że jednak na dzień dzisiejszy chyba sobie odpuszczę.
Znalazłam jednak informacje gdzie wykonuje się tanie licówki zębowe.
Ale może od początku. Licówki zębowe to doskonały sposób na poprawę stanu uzębienia. Dzięki nim nasz uśmiech zyska nie tylko piękny biały odcień, ale i nowy wygląd. Ubytki zębowe jakie możemy posiadać, bądź przerwy między zębami zostaną idealnie zasłonięte przez nałożoną na ząb licówkę. Licówki zmieniają kolor, kształt, długość i szerokość zębów.
Licówki porcelanowe to cienkie płytki lub płatki o grubości ok. 0,5 mm .Stosowane są w stomatologii estetycznej. Wykorzystywane są głównie w celu poprawy wyglądu i korekty kształtu zębów przednich, widocznych w trakcie mówienia lub uśmiechania się. Założenie licówek zwykle obejmuje zęby od jedynek do trójek lub czwórek, Istnieje możliwość zastosowania ich na wszystkie zęby i na oba łuki zębowe. 

Najpopularniejszymi z licówek są licówki porcelanowe.
Wytwarza się je z masy porcelanowej, zawierającej również dodatek akrylu i innych substancji. Cechą charakterystyczną tych licówek jest duża trwałość mechaniczną, elastyczność, a także odporność na osadzanie kamienia nazębnego i tym samym są znacznie mniej podatne na przebarwienia w porównaniu do naturalnych zębów. Właściwości porcelany sprawiają, że zęby zachowują odpowiedni błysk i kolor oraz wyglądają bardzo naturalnie.

Założenie licówek porcelanowych składa się z kilku etapów. Na początku w znieczuleniu miejscowym przeprowadza się oszlifowanie zębów. Z tak oszlifowanych zębów pobiera się wycisk, na podstawi którego pracownia protetyczna wykonuje licówki odpowiednie dla każdego pacjenta. W czasie gdy czeka się na właściwe licówki na zęby nałożone są licówki tymczasowe.
Po około 7 dniach do zębów zostają za pomocą specjalnego kleju – cementu stomatologicznego doklejone licówki właściwe.
Zęby przed tym zabiegiem muszą być całkowicie wyleczone gdyż licówki lekko prześwitują i ewentualne ubytki mogłyby być spod nich widoczne.
Takie licówki zakłada się na 10-15 lat jednak wskazane jest chodzenie na wizyty kontrolne.

Przeciwskazania to:
-nieprawidłowy zgryz - mogący powodować uszkodzenie lub odpadnięcie licówek,
-bruksizm (patologiczne zgrzytanie zębami na tle nerwowym),
-niedostateczna higiena jamy ustnej, zbyt krótkie zęby z niewystarczająco dużą powierzchnią do przyklejenia licówki,
-braki zębów bocznych, które mogą przeciążyć przedni odcinek łuku zębowego z nałożonymi licówkami.

Cena licówek jest bardzo zróżnicowana. Zależy ona od stanu zębów i elementów wchodzących w skład zabiegu.
Ceny wahają się od 800 zł za jedną licówkę w jednym z gabinetów poznańskich, aż do 2200 w klinice w Katowicach.

Zabieg ten jest dość kosztowny w zależności do którego gabinetu się trafi jednak uważam, że warty swojej ceny.

Co sądzicie o tego typu upiększającym zabiegu na zęby?
24 komentarze:

 1. Naprawdę warto rozważyć, bo piękny uśmiech potrafi zdziałać cuda!

  OdpowiedzUsuń
 2. Można to poważnie przemyśleć bo efekt jest niesamowity :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludzie przecież z powodu rozstępów czy krzywizy na zębach mają kompleksy. Jeżeli ktoś na prawdę się z tym źle czuje to taki zabieg wskazany, bo po co się męczyć z samym sobą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cena przeraża ale czego nie robi się dla urody

  OdpowiedzUsuń
 5. śliczny uśmiech musi mieć oprawę :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. i jak? zdecydowała się Pani na licówki? :)
  Niestety jest to spory wydatek, szczególnie w dużych miastach, ale tak jak pisał ktoś wyżej, jeśli dzięki temu ktoś ma się pozbyć kompleksów, to naprawdę warto wydać te pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 8. NA pewno warto zainwestować by później cieszyć się pięknym uśmiechem, szczególnie jeśli nie jesteśmy posiadaczami ładnych własnych ząbków, to można je trochę podratować takim zabiegiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Co prawda jest to nieco droższy zabieg niż popularne wybielanie laserowe czy nakładkowe, aczkolwiek licówki nie tyle co zapewniają idealnie biały kolor to w dodatku wypełniają wszystkie wady w zgryzie. Jeżeli komuś bardzo zależy na pięknym uśmiechu to nie ma lepszego sposób niż właśnie licówki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Moim zdaniem takie licówki wrocław to świetny i łatwy sposób na uzyskanie pięknego uśmiechu. Nie jest to może najtańszy zabieg, ale myślę, że zdecydowanie warto zainwestować we własne zęby i zyskać dużo pewności siebie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie ma co oszczędzać na uzębieniu, to nasza wizytówka, czyli piękny i ładny uśmiech :) Regularna protetyka to podstawa

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja osobiście rozważam licówki, właśnie ze względów estetycznych. Przeszłam długą drogę do pięknego uśmiechu, dwa aparaty ortodontyczne, różne zabiegi towarzyszące, ale niestety moje zęby same w sobie nawet po wybielaniu lampą beyond, które robiłam w Fabdencie, nie są takie, jakie bym oczekiwała, stąd decyzja o licówkach.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja uważam, że z pomocą licówek można naprawdę osiągnąć estetycznie wyglądający uśmiech!

  OdpowiedzUsuń
 17. Sama mam porcelanowe licówki (zakładali mi w luxdentica w Krakowie) i śmiało mogę stwierdzić, że jest to rewelacyjna metoda na uzyskanie uśmiechu wartego milion dolarów! Jedyny minus jest taki, że przy licówkach bardzo ale to bardzo trzeba dbać o higienę jamy ustnej. Wskazane są też częstsze kontrole. No i po jakimś czasie, licówki trzeba wymienić na nowe ale wg mnie nigdy zębami naturalnymi nie osiągnie się efektu Hollywood.

  OdpowiedzUsuń
 18. trzeba dbać o zęby a w tym mogą CI pomóc perfectsmileclinic.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Licówki to świetne rozwiązanie, aby szybko poprawić swój uśmiech. Stomatologia estetyczna prężenie się rozwija. Każdy chce mieć uśmiech jak gwiazdy Hollywood. Myślę, że warto zainwestować w licówki.

  OdpowiedzUsuń
 20. Początkowo byłem zaniepokojony fajktem, że będę musiał mieć robione licówki. Całe szczęście, że udało mi się trafić na zabieg do http://nclinic.pl/ w Świdnicy. Teraz wszystko co robię z zębami to właśnie w ich klinice

  OdpowiedzUsuń
 21. Licówki mogą się sprawdzić u osób, które mają niewielkie stłoczenia zębów. Przy dużych stłoczeniach konieczne może być leczenie ortodontyczne. Ja leczę się u ortodonty w Warszawie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Licówki są dobre, gdy delikatnie chcemy poprawić wygląd zęba. Ja zamierzam poprawić wygląd zębów z przodu i idę na konsultację z protetykiem.

  OdpowiedzUsuń
 23. Moim zdaniem licówki to często jedyny i najskuteczniejszy sposób na piękny uśmiech. Wiele gwiazd zdecydowało się na zabieg zakładania licówek, aby móc szeroko się uśmiechać.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger