Jak być szczęśliwym? Kilka moich kluczowych zasad jak osiągnąć szczęście w życiu.
Czy jesteście szczęśliwe? 
Co sprawia, że jesteście szczęśliwe? 
Czy teraz jesteście bardziej szczęśliwe niż kilka lat temu, a może lata szczęścia w tym momencie przykryła mgła i nie czujecie się najlepiej na tym etapie swojego życia?
Czy zastanawiałyście się kiedyś nad tym? 

Mnie od dłuższego czasu chodzi po głowie temat szczęścia, spełnienia, teraźniejszości i przyszłości. Przez całe moje dotychczasowe życie wiele przeszłam i ośmielam się twierdzić, że na tym etapie mojego życia jestem szczęśliwym człowiekiem. Do tego trzeba dojrzeć, poukładać pewne sprawy, czasem bardzo trudne sprawy, zrozumieć sens i istnienie, oraz docenić pewne rzeczy.
Kieruję się kilkoma zasadami, które sprawiły, że jestem w tym momencie na takim etapie, który przynosi mi zadowolenie i satysfakcję. 

Oto kilka moich zasad, którymi chciałabym się z Wami podzielić:

1. Żyj dzisiejszym dniem! Nie wracaj do tego co było, nie rozpamiętuj złego, nie wspominaj dobrego w sensie "to było super, ale już nie wróci".
Pogódź się z demonami przeszłości, myśl o jutrze optymistycznie! Witaj i żegnaj każdy dzień z uśmiechem.
2. Rozwiąż wszystkie sprawy i problemy jakie Cię męczą. Takie "martwe" sytuacje nie będą Ci dawać spokoju i zanieczyszczą Twoje myśli. Gdy jesteś z kimś w konflikcie rozwiąż go by mieć jasność sytuacji. Uwierz mi lepiej i "lżej" żyje się w  zgodzie z ludźmi, a przede wszystkim z własnym sumieniem i myślami.
3. Realizuj się i swoje marzenia! Marzysz o wakacjach? Oszczędzaj przez kilka miesięcy aby spełnić to marzenie. Chcesz coś zdziałać dla siebie i dla innych? Pomyśl co sprawia Ci radość i co lubisz robić, a potem zrealizuj to! 
Ja zawsze uwielbiałam kosmetyki. Spełniłam się pisząc tego bloga, którego właśnie czytasz. Cieszę się, że robię coś dla siebie i dla innych. Przynosi mi to radość, szczęście i satysfakcję. To moje hobby.
4. Dziel się sobą! Daj siebie innym. Nawet w niewielkim stopniu okazanie serca innym powraca do nas z podwójną siłą! 
Pomagaj, udzielaj się, bądź dla innych miły, a pozwoli Ci to zrozumieć sens życia, przyniesie radość i satysfakcję. Bądź dobrym człowiekiem!
5. Kochaj i daj się kochać! Człowiek, który nie kocha "nie żyje". Sensem naszego życia jest miłość. Miłość do partnera, do dziecka, do rodziców. Darz innych tym wspaniałym uczuciem i również pozwól aby inni Cię nim obdarzyli.
Miłość to takie uczucie, które jest fundamentem szczęścia! Najlepiej dzielić to uczucie z inną osobą. 
Kochaj tych, którzy zasługują na Twoją miłość.
6. Kochaj się! Udany seks to podstawa zdrowego związku. Miłość i seks idące w parze dają szczęście i satysfakcję oraz tworzą między dwojgiem ludzi wspaniałą więź.
7. Miej przyjaciół i bliskie Ci osoby. W Twoim najbliższym otoczeniu powinni znaleźć się ludzie, którym ufasz, i na których niezależnie od sytuacji możesz liczyć, bądź zwierzyć się z jakiegoś problemu.
8. Bądź niezależny finansowo. Pieniądze szczęścia nie dają! Nie przyniosą Ci szczęścia gdy będziesz je zdobywać idąc po trupach. Owszem są bardzo potrzebne do egzystencji, ale nie mogą się stać sensem Twojego istnienia. 
9.Pamiętaj, że jesteś jedyną i niepowtarzalną istotą na ziemi! Drugiego takiego człowieka jak Ty nie ma. 
Dlatego nie zadręczaj się ciągłymi porównaniami do innych osób. Nie porównuj swojej urody, charakteru, swoich porażek do czyichś sukcesów. To zachwieje Twoje poczucie szczęścia. Zadręczasz się, że Twojej znajomej wciąż wszystko wychodzi a Tobie nie? Nie warto myśleć w ten sposób. Nie wychodzi nie dla tego, że jesteś od niej gorsza. To nie prawda. Być może jej sukces osiągnięty jest w sposób nieuczciwy. Tego się nie dowiesz, dlatego podnieś koronę, wstań i idź do przodu!Tuż za rogiem może czekać na Ciebie szczęście!
10. Myśl pozytywnie!!! Negatywne myśli i widzenie wszystkiego w czarnych barwach przygnębia Cię, burzy równowagę i szczęście w Twoim życiu.
Pozytywne myśli przyciągają dobre i szczęśliwe zdarzenia. Nie załamuj się gdy coś Ci nie wyjdzie, nie przyciągaj złych myśli na temat tego wydarzenia. Być może los przygotował Ciebie większą niespodziankę i wkrótce się o tym przekonasz. 
11. Otaczaj się tym co lubisz. Jeśli kochasz zwierzęta przygarnij jakieś i kochaj go z całych sił. Jeśli kochasz kwiaty otaczaj się nimi. Samo patrzenie na nie sprawi Ci przyjemność. U mnie w domu od długiego czasu goszczą cięte kwiaty w wazonie. Uwielbiam rano pić herbatę patrząc na nie.
12. Jak najwięcej czasu spędzaj na łonie natury. Podziwiaj przyrodę i zacznij dostrzegać jej piękno. Gdy otworzysz oczy zobaczysz jaki świat w okół ciebie jest wspaniały! Doceń to, że dane Ci jest podziwiać naturę.
13. Codziennie rano patrzę na moją rodzinę i doceniam to jaka dzięki nim jestem szczęśliwa. Codziennie mówię im, że ich kocham. Dziękuję mojemu mężowi i dziecku za to, że są!

Czy chciałybyście dopisać jeszcze jakieś punkty do tej listy? 


5 komentarzy:

 1. Gdyby to było takie proste ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym jeszcze powiedziała, że warto sobie włączyć rano pozytywną, energiczną muzykę. Nastraja ona na cały dzień i aż chce się zdobywać świat :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Spełnianie marzeń przynosi mi najwięcej radości :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym jak najbardziej wprowadzić do siebie punkt 1 :) za trudne jak dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe punkciki, chyba zacznę się stosować, by być szczęśliwą ;)
  Pozdrawiam
  Zapraszam do mnie : http://snowarskakarolina.blogspot.com/
  PS: Obserwuję i liczę na rewanż

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger