Presto Clean - ściereczki do różnych powierzchni

Święta się zbliżają! Czas na domowe porządki! :)

Informacja prasowa Presto Clean:

Ściereczki Presto Clean - nowoczesny sposób na szybkie i łatwe porządki
Zmieniające się  wzorce kulturowe i przemiany społeczne sprawiły, że porządki w domu zyskały nowy wymiar. Z badań wynika, że w Polsce to głównie kobiety zajmują się porządkami. W natłoku codziennych obowiązków i w nieustannym wyścigu z czasem paniom nasuwają się pytania… W jaki sposób bez zmęczenia, tysiąca różnorodnych środków chemicznych i mało estetycznych ścierek sprawić, aby dom był czysty jak najdłużej? Powstały więc zupełnie inne potrzeby w zakresie sprzątania i środków czystości. Nowoczesnym rozwiązaniem stały się ściereczki czyszczące, czyli  połączenie detergentu i narzędzia do sprzątania. Łatwe w przechowywaniu, komfortowe w użyciu Presto Clean to rozwiązanie na miarę porządków XXI wieku.
Według najnowszych badań Polki poświęcają na prace domowe średnio 3 godziny i 41 minut dziennie. Wliczając 8-mio godzinny czas pracy zawodowej, nic dziwnego, że na wypoczynek, relaks, hobby czy poszerzanie swoich kompetencji paniom zostaje już niewiele czasu. Szeroka gama produktów Presto Clean  powstała z myślą o wymagających kobietach, które cenią swój czas, szukają innowacyjnych i efektywnych rozwiązań, przy jednoczesnej trosce o czystość w domu. Innowacyjna forma ściereczek czyszczących to wygodne, bezpieczne, łatwe i skuteczne sprzątanie oraz czas dla siebie. Specjalistyczne formuły, dostosowane do specyficznych wymagań różnorodnych powierzchni, pozwalają nie tylko skutecznie je czyścić, ale również konserwować, pielęgnować i chronić. Dzięki temu szybko i łatwo można uzyskać te same efekty, co sprzątając tradycyjnymi preparatami chemii gospodarczej. Dodatkowo ściereczki Presto Clean są bezpieczne dla skóry i nie wysuszają dłoni – czyli można je stosować bez konieczności użycia rękawiczek ochronnych! Nie do przecenienia są estetyczne i zajmujące mało miejsca opakowania Presto Clean. Dzięki nim unikamy konieczności posiadania osobnych szafek na różnorodne i zazwyczaj duże objętościowo detergenty. Dodatkowy atut to większa higiena sprzątania, ściereczka Presto Clean po użyciu jest od razu wyrzucana. To rozwiązanie szczególnie docenią mamy małych dzieci i osoby mające problemy alergiczne np. Presto Clean antystatyczne, ponieważ czystość to nie tylko estetyczny wygląd otoczenia, ale również zdrowie i dobre samopoczucie. 
Kategoria ściereczek czyszczących na świecie jest już dobrze znana i popularna. W Polsce  natomiast w dalszym ciągu jest ona stosunkowo nowa, jednak szybko zdobywa coraz więcej zwolenników. A moda na szybkie i łatwe porządki już niedługo na dobre zagości w naszych domach. 
Seria Presto Clean składa się z sześciu propozycji: do czyszczenia mebli z plastiku, akrylu, melaminy oraz laminatów, mebli drewnianych, mebli skórzanych naturalnych i sztucznych, łazienek, kuchni oraz szyb, luster i powierzchni szklanych. Każdy z rodzajów ściereczek jest ekspertem od pielęgnacji danej powierzchni, np. te do łazienek skutecznie usuwają osad z mydła a te do kuchni efektywnie walczą z tłuszczem. Ściereczki 

Presto Clean są dostępne w cenie około 6,00-8,00 pln

Presto Clean to seria specjalistycznych produktów do czyszczenia:

Antystatyczne - Skutecznie usuwają zabrudzenia z powierzchni ze sztucznych materiałów: plastiku, akrylu, melaminy oraz laminatów. Ich innowacyjne, antystatyczne właściwości ograniczają osadzanie się kurzu oraz poprawiają efekt polerowania i połysku.

Do mebli drewnianych - Ściereczki czyszczące ze specjalną formułą zawierającą olej pielęgnujący drewno i okleinę drewnianą. Emulsja oleju silikonowego 
z olejem z awokado, zapewnia efekt odpychania wody. Nadają wyjątkowy połysk, przywracając urodę powierzchniom drewnianym a także nie pozostawiają matowych smug. Są delikatne dla skóry dłoni.

Do łazienki - Przeznaczone do czyszczenia armatury łazienkowej i sanitariatów. Doskonale usuwają osady z mydła, nie pozostawiając smug. Specjalnie opracowana formuła Power Fresh zawierająca środki powierzchniowo czynne i substancję o właściwościach antybakteryjnych, podwyższa skuteczność czyszczenia powierzchni w łazience. Ściereczki mają delikatny zapach i nie podrażniają skóry rąk. 

Do kuchni - Polecane są do usuwania uciążliwych zanieczyszczeń z m.in.: zlewozmywaków, blatów, płyt kuchennych, ceramiki sanitarnej i okapów. Wzmocniona formuła Active Orange o wysokiej koncentracji składników myjących zapewnia większą skuteczność w usuwaniu brudu i tłuszczu oraz innych zabrudzeń w kuchni.  Ściereczki zawierają aktywne substancje czyszczące, w tym środki powierzchniowo czynne oraz łagodny środek ułatwiający zmywanie tłuszczu. Substancja o właściwościach antybakteryjnych dodatkowo podwyższa skuteczność czyszczenia. Posiadają neutralne pH, są bezpieczne dla skóry,  a atrakcyjny zapach pomarańczy pozostawia na długo efekt świeżości na czyszczonych powierzchniach.

Do szyb, luster i szklanych powierzchni - Wyjątkowo skuteczne ściereczki przeznaczone do czyszczenia szczególnie kłopotliwych, szklanych powierzchni. Wzmocniona formuła Glass Formula usuwa zacieki na szklanych powierzchniach oraz chroni przed zaparowaniem szyby i lustra. Pozostawiają połysk na czyszczonych powierzchniach. 

Do mebli skórzanych - Ze specjalną formułą, która delikatnie i skutecznie czyści skórzane powierzchnie. Polecane zarówno do skóry naturalnej jak i sztucznej. Wzbogacone olejem z awokado, który dodatkowo pielęgnuje skórzane powierzchnie poprzez ich natłuszczenie.


Ja otrzymałam 4 rodzaje ściereczek Presto Clean.
Do Kuchni, łazienki, do mebli drewnianych i do mebli różnych powierzchni.

Według mnie jest to świetny produkt jednak dość szybko się zużywa. Druga sprawa jest taka, że nie do każdej powierzchni te ściereczki u mnie w domu się sprawdziły.

Np ściereczki do mebli : Jedną ściereczką zetrzemy kurz z mebli jednak jest ona zbyt mało wilgotna aby np wytrzeć jakiś naciek na stoliku pozostawiony np przez kubek z herbatą, badź odciski paluszków dziecka.
Tutaj potrzebuję mocniejszego środka, bardziej wilgotnego jak np plama przyschnie. Świeże zacieki, sam kurz oczywiście jest to starcia ściereczką Presto Clean.

Ściereczki do łazienki: W tym przypadku dla mnie rewelacja! Wyciągam ściereczkę i wycieram nią deskę sedesową, sedes z zewnątrz, nogę od umywalki. Tam gdzie większy brud i powierzchnia wymaga odkażenia stosuję silniejsze środki. Ale dla zachowania np czystości klapy od sedesu, baterii na wodę ten produkt się sprawdza. Przecieram brud i kurz i wyrzucam do śmieci. Gotowe i higieniczne.

Ściereczki do kuchni: przecieram nimi płytki w kuchni które są koło kuchenki i zawsze pobrudzone są tłuszczem, blaty kuchenne oraz okap. Szybko i skutecznie usuwają tłuszcz, pozostawiają miły zapach pomarańczy. Czasem czyszczę coś nimi bez rękawic gumowych i nie podrażniają skóry.

Ściereczki antystatyczne służa nam do wycierania laptopa który zawsze bardzo szybko łapał na siebie kurz. Przyznam, że zauważyłam poprawę. Już tak nie przyciąga kurzu, jest ładnie wyczyszczony, błyszczący i wreszcie zadbany.

Myślę że to dobre rozwiązanie dla leniuszków którzy chcą szybko posprzątać i nie chce im się moczyć rączek. Mnie kojarzy się trochę z gromadzeniem większej ilości odpadów chociaż ścierki do łazienki jakoś do mnie przemówiły.

Świetnym rozwiązaniem w tym przypadku są ściereczki do kokpitów. Sprzedałyby się nie niejednemu kierowcy np mojemu bratu który zawsze podkradał mokre ściereczki mojemu dziecku:)7 komentarzy:

 1. Używałam ściereczek do mebli i do łazienki.Te drugie sprawdziły sie świetnie.Natomiast do mebli wolę prysną sprayem i dopiero czyścic ściereczką.Użyta sama jest trochę za sucha. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki duży wybór, a cena do przełknięcia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dawna używam nawilżonych ściereczek do sprzątania. Na rynku dostępne są także podobne ściereczki innych firm - również znakomite - ja najbardziej lubię te do łazienki oraz do kuchni - mają atest na kontakt z żywnością.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja najczęściej używam takich ściereczek do kurzu na meblach i w łazience by na szybko sprzątnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger