Sięgnij po swoje marzenia! Alchemia zmian dla kobiet Samo Sedno

Dziś zapraszam Was na recenzję książki jaką otrzymałam na spotkaniu blogerek.

Jest to książka z wydawnictwa Samo Sedno - Sięgnij po swoje marzenia! Alchemia zmian dla kobiet. Na stronie wydawnictwa SAMO SEDNO czytamy:
Chciałabyś zmienić coś w swoim życiu, ale nie wiesz, od czego zacząć? Masz wrażenie, że moment realizacji twoich marzeń odwleka się w nieskończoność? Z tym poradnikiem odkryjesz, że zmiana nie jest taka trudna, a spełnienie marzeń jest w zasięgu ręki!

W książce znajdziesz wyjątkowy, sześcioetapowy program, który pozwoli ci świadomie i odpowiedzialnie przejść przez proces zmiany. Dzięki licznym ćwiczeniom, wskazówkom i przykładom dokładnie zdefiniujesz swój cel, ustalisz szczegółowy plan działania, a także termin wprowadzenia go w życie. Dowiesz się, które elementy są przeszkodami w działaniu oraz jak je pokonać. Przekonasz się, jakie są twoje mocne strony i jak możesz je wykorzystać do osiągnięcia wyznaczonych celów. Zdobędziesz wiedzę na temat emocji, którymi kierujesz się przy podejmowaniu decyzji, oraz odkryjeszdrzemiący w tobie potencjał. W ostatnim rozdziale poznasz historie uczestniczek warsztatów, które będą dla ciebie inspiracją i motywacją, by odważnie sięgać po swoje marzenia.

Dzięki tej książce:

- zdecydujesz, jaki obszar twojego życia wymaga zmiany
- dokładnie zaplanujesz realizację swoich marzeń
- poznasz sposoby radzenia sobie z trudnościami zniechęcającymi do działania
- wzmocnisz swoją siłę i motywację do osiągnięcia celu
- dowiesz się, jak zbudować sieć relacji wspierających cię w procesie zmiany

O autorkach:
Monika Jankowska i Magda Rodak
 są doświadczonymi trenerkami rozwoju z międzynarodowym certyfikatem CPCC (Certified Professional Co-Active Coach) oraz współzałożycielkami Stowarzyszenia Coachów Koaktywnych. Wspólnie prowadzą cykl autorskich warsztatów dla kobiet pt. „Alchemia zmian”, który zainspirował je do napisania tego poradnika.

Spis treści


 Wprowadzenie
Alchemiczny proces
Jak korzystać z poradnika?
O zmianie

1. Samowiedza, czyli czego tak naprawdę chcę i co jest dla mnie ważne 
Moje alchemiczne laboratorium
Koło życia
Moje wartości
Lista osiągnięć i umiejętności
Mówisz–robisz–masz
Mój projekt

2. Wizja, czyli jak wyobrażam sobie to, czego chcę, i co mi to da
Myślenie, które sprzyja wizji
Moje marzenia
W szklanej kuli
Materializowanie wizji
Zadbaj o spójność

3. Strażnicy zmiany, czyli co robić, gdy pojawią się wątpliwości 
Biografia strażnika zmiany
Wpływ strażnika zmiany .
Sposoby na strażnika zmiany
W świecie możliwości

4. Ingrediencje, czyli co mam i o co jeszcze zadbam 
Tu i teraz
Cztery pytania
Moje przekonania
Przekonania a założenia
Kto wie, co jest dobre, a co złe?
Moje skarby
Mówię „tak” i mówię „nie”

5. Magiczna formuła, czyli mój plan działania i warunki realizacji projektu
Plan działania
Wspierające relacje
Autoprezentacja
Zmieniające się warunki, czyli panta rhei

6. Źródła mocy, czyli jak zadbać o swój najcenniejszy zasób
Zaklęcia i sztuczki
Poczucie szczęścia
Docenienie
Tworzenie grupy mistrzowskiej i jej spotkania
Alchemiczne historie

Bibliografia
Cena: 29,90 zł
Koto zna poradniki Samo Sedno wie, że są to publikacje napisane w sposób według mnie idealny.
Są przejrzyste, bez zbędnego chaosu, wyposażone w Ćwiczenia dla czytelnika. To lubię i cenie w tego typu książkach. No i przede wszystkim napisane są językiem zrozumiałym.
Poradnik "Sięgnij po swoje marzenia!
 Alchemia zmian dla kobiet" od Samo Sedno został napisany przez dwie kobiety Monikę Jankowską i Magdę Rodak. Na początku książki autorki opowiadają o sobie oraz o tym co skłoniło je do napisania tego poradnika. Opowiadają również o początkach swojej znajomości.
Autorki są trenerkami rozwoju, które pracowały w wielkich korporacjach. Są to kobiety z dużym doświadczeniem i ogromną wiedzą. Autorki tej publikacji przeprowadzają warsztaty dla kobiet, które pragną coś zmienić w swoim życiu. Bardzo dużo kobiet już skorzystało z tych warsztatów i to było również bodźcem dla autorek, które zdecydowały się zamknąć swoją wiedzę i doświadczenia w tym poradniku.
Autorki przytaczają w książce historie kobiet, które ukończyły warsztaty, i którym się udało coś zmienić w swoim życiu. To niewątpliwie jest dodatkowym atutem poradnika i motorem do działania dla czytelniczki, która planuje coś zrobić w swoim życiu i stoi na ścieżce zmian.

Poradnik napisany jest w taki sposób, że trzeba z nim "pracować". Program składa się z 6 etapów, z których każdy opisany jest w osobnym rozdziale książki. Aby przejść cały program czytelnik potrzebuje rozłożyć go w czasie.
Autorki podpowiadają aby założyć sobie zeszyt, w którym będziemy opisywać swoje przemyślenia, odpowiadać na pytania zawarte w poradniku. Praca z poradnikiem opiera się również na "rozmowach z samą sobą", na przemyśleniach, analizowaniu tego co nas otacza, na wysuwaniu wniosków.
Warto sięgnąć po ten poradnik jeśli jesteśmy na etapie zmian w swoim życiu i wykonałyśmy w tym kierunku już jakieś działania. Poradnik niewątpliwie nakieruje nas na odpowiednią drogę i przyczyni się być może do osiągnięcia sukcesu i do spełnienia swoich marzeń.Książkę możecie nabyć na stronie wydawnictwa Samo Sedno TUTAJ

7 komentarzy:

 1. widzę,że to świetna książka.Ja mam inną ale podoba mi się w tej co posiadasz ćwiczenia które można samemu zrobić.Świetna recenzja.Buziaczki :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja z kolei nie przepadam za nadmierną ilością ćwiczeń, pisaniem przemyśleń w zeszytach... Czytuję poradniki i lubię gdy wciągają czytelnika jak powieść ;) Kilka ćwiczeń też nie zaszkodzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasem sięgam po tego typu poradniki, ale traktuje je z "przymrużeniem oka". Myślę, że kluczem do wszelkich zmian w kobiecie jest samoakceptacja. A to bardzo trudne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie lubię poradników :( Przemawiają do mnie jedynie takie, które dotyczą macierzyństwa.
  li_lia

  http://lilia.celes.ayz.pl/blog/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też takie wolę ;) Samo Sedno mają fajną propozycję: "Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?"

   Usuń
 5. Uwielbiam takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety nie mam czasu na poradniki aktualnie, ale może zimą sprawdzę jak się się ga po marzenia

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger