Piękna i czysta cera z NOVACLEAR+ od EQUALAN PHARMA

Mam przyjemność dziś zaprezentować świetny duet, bez którego nie może obejść się osoba posiadająca cerę tłustą i trądzikową. Jeżeli to właśnie Ty jesteś posiadaczką/em takiej cery to koniecznie przeczytaj ten tekst. Rozwiązaniem dla Ciebie będą produkty do kompleksowej pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej z serii NOVACLEAR+.
Zdjęcie ze strony Facebook. Na początek kilka słów o trądziku... 1. Trądzik jest najczęściej spotykanym schorzeniem skóry rozwijającym się w wieku młodzieńczym (12-18 lat) i może utrzymywać się nawet powyżej 35 roku życia. Trądzik pojawia się głównie w takich miejscach jak twarz, plecy i dekolt. Osoba dotknięta trądzikiem odczuwa dyskomfort psychiczny nie ważne czy jest to osoba młoda czy dorosła. 2. Są trzy rodzaje trądziku: a) trądzik zaskórnikowy, który jest nie zapalny a zaskórniki są zamknięte i otwarte b) trądzik grudkowo-krostkowy ma on formę zapalną, z dominującymi grudkami i krostami c) trądzik ropowiczy w tym przypadku występują ogniska zapalne i ropne cysty, po ustąpieniu często pozostają blizny 3. Przyczyny trądziku są następujące: * nadmierna produkcja sebum czyli łojotok * z martwych komórek naskórka i sebum powstaje czop, który zatyka pory * trądzik mogą również wywołać bakterie beztlenowe, które infekują zaczopowane pory i w ten sposób powstaje stan zapalny Jak widać proces powstawania trądziku jest dość złożony. Aby skutecznie z nim walczyć potrzebna jest kompleksowa pielęgnacja gdzie będziemy: regulować wydzielanie sebum, złuszczać naskórek odblokowując pory działać przeciwzapalnie i zmniejszać namnażanie bakterii chronić skórę przed nowymi wykwitami Pielęgnując w ten sposób skórę skutecznie zwalczymy trądzik. Cera musi być pielęgnowana regularnie i w sposób właściwy. Jedynie w ten sposób możemy zapobiec powstawaniu zaskórników. W naszych bojach o czystą i zdrową cerę pomoże nam NOVACLEAR+. Cały zestaw do kompleksowej pielęgnacji cery składa się z czterech produktów. Są to: * Acne Cleanser 150 ml – płyn do mycia twarzy zalecany do codziennej pielęgnacji Acne Cream 40 ml – Krem do twarzy do codziennej pielęgnacji Acne Mask 50 g – maseczka do twarzy zalecana do codziennej pielęgnacji Acne Spot Treatment 10 ml – preparat punktowy do osuszania zmian trądzikowych
Ja przybliżę dwa z wymienionych przeze mnie produktów. Acne Mask 50g – maseczka do twarzy zalecana do codziennej pielęgnacji skóry tłustej posiadającej skłonność do zmian trądzikowych. Maska zawiera Silicon Complex. Składnik ten absorbuje nadmiar łoju, oczyszcza pory z obumarłych komórek i toksyn a dzięki temu nadaje zdrowy i świeży wygląd skórze. Inflacin łagodzi zaczerwienienia i zmiany zapalne na skórze. Kwas mlekowy działa antybakteryjnie i odblokowuje pory. Acne Spot Treatment 10 ml – preparat punktowy do osuszania zmian trądzikowych. Składniki dobrane w tym preparacie skutecznie osuszają, złuszczają i oczyszczają zmiany na skórze. Kwas salicylowy (2%) odblokowuje pory i złuszcza obumarły naskórek. Inflacin skutecznie łagodzi zaczerwienienia i stany zapalne na skórze. A oto składniki aktywne zawarte w NOVACLEAR+ od EQUALAN PHARMA.
Piękna, czysta i zdrowa cera to dobre samopoczucie i piękny wygląd. Dbajmy o siebie...

2 komentarze:

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger