ALOESOVE BLUE Serum okluzyjne do twarzy - box Pure Beauty

Cześć!

Znacie kosmetyki okluzyjne? 
Ja miałam raz krem okluzyjny, w którym się zakochałam. Gdy w najnowszym boxie Pure Beauty znalazłam Serum okluzyjne marki ALOESOVE to wiedziałam, że muszę go poznać.

ALOESOVE BLUE Serum okluzyjne do twarzy 
Cena sugerowana 59,00 zł / 30 ml


Serum do intensywnej pielęgnacji każdego typu cery, szczególnie suchej i odwodnionej, z zaburzoną barierą hydrolipidową. Zabezpiecza przed utrata wody, wzmacnia mikrobiom skóry i chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.


Może zaczniemy od tego czym jest okluzja w kosmetykach?
"Okluzja w kosmetyce polega na tworzeniu na powierzchni skóry filmu, który z jednej strony hamuje nadmierną utratę wody z naskórka, a z drugiej wspomaga wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry. Regularne stosowanie okluzji przy suchej skórze pozwala na poprawę jej nawilżenia." informacja pochodzi z internetu.


Serum okluzyjne do twarzy ma wiele korzystnych działania i właściwości dla skóry. Oto kilka z nich:

1. Nawilżenie: Serum okluzyjne tworzy ochronną warstwę na skórze, która zapobiega utracie wilgoci. Dzięki temu skóra pozostaje nawilżona i miękka przez dłuższy czas.

2. Regeneracja: Serum okluzyjne wspomaga proces regeneracji skóry. Chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczenia środowiskowe czy utrata wody, co pozwala skórze szybciej się regenerować i goić.

3. Ochrona: Serum okluzyjne działa jak bariera ochronna, chroniąc skórę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zimno, wiatr, promieniowanie UV czy zanieczyszczenia. Pomaga również w minimalizacji utraty składników odżywczych z wnętrza skóry.

4. Redukcja utraty wody: Serum okluzyjne tworzy warstwę, która pomaga zablokować wodę w skórze. Dzięki temu minimalizuje utratę wody przez parowanie, co jest szczególnie korzystne dla osób z suchą skórą.

5. Wygładzenie i uelastycznienie: Serum okluzyjne może pomóc w wygładzeniu skóry i poprawie jej elastyczności. Tworząc ochronną barierę, serum zapobiega utracie kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry.

6. Poprawa penetracji innych składników: Serum okluzyjne może pomóc w lepszej penetracji innych składników aktywnych z innych produktów do pielęgnacji. Działając jako bariera, pomaga w zatrzymywaniu tych składników na powierzchni skóry, co zwiększa ich skuteczność.

Warto jednak pamiętać, że serum okluzyjne może nie być odpowiednie dla wszystkich typów skóry. Osoby z cerą tłustą lub skłonną do trądziku mogą preferować lżejsze formuły nawilżające. W przypadku wątpliwości warto skonsultować się z dermatologiem przed użyciem serum okluzyjnego.


Serum okluzyjne z ALOESOVE pachnie bardzo delikatnie i ma przyjemną, lekką formułę jak widać na zdjęciach. Świetnie się rozprowadza, a skóra go wręcz wypija, chłonie. Uwielbiam go stosować bo bardzo dobrze się wchłania pozostawiając skórę nawilżoną, odżywioną z delikatnym, nietłustym filmem, który lekko ją rozświetla sprawiając że wygląda młodziej. 

A Ty lubisz używać kosmetyków okluzyjnych?#współpracareklamowa z marką Pure Beauty


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger