LEGO CREATOR Potężne dinozaury - TaniaKsiazka.pl

Cześć!
Mamy weekend, mnie troszkę zbiera przeziębienie więc dzisiejszy dzień spędziłam praktycznie wygrzewając się w łóżku. Moje dzieciaki zaś znalazły kilka chwil by zająć się układaniem swoich ulubionych figurek z klocków lego.

Tym razem córka wybrała dla siebie LEGO CREATOR Potężne dinozaury

"Zestaw "LEGO® Creator. Potężne dinozaury 3w1" to prawdziwe wyzwanie dla młodych konstruktorów w wieku 7-12 lat!

W zestawie dzieci znajdą model przerażającego T-Rexa o pomarańczowych oczach, z ruchomymi łapami i głową, otwieraną paszczą, ostrymi zębami oraz groźnymi pazurami. W klatce piersiowej T-Rexa podczas składania klocków można nawet umieścić resztki jego ostatniej ofiary! Ciemnozielona i beżowa kolorystyka elementów sprawia, że dinozaur prezentuje się wyjątkowo realistycznie.

Przy modelu 3w1 istnieje opcja przerobienia go na wyjątkowo silnego triceratopsa lub pterodaktyla. Zestaw składa się z 174 klocków i można go połączyć z innymi zestawami LEGO® Creator. Do stworzenia innych dinozaurów wymagana jest instrukcja dołączona do zestawu. LEGO® Creator z pewnością zapewnią frajdę z układania nie tylko dzieciom, ale również rodzicom!

LEGO® Creator to niepowtarzalne zestawy klocków, pozwalające na budowanie samochodów, budynków, wesołych miasteczek czy wielu innych obiektów. Zachęcają do kreatywności, a przy tym zapewniają rozrywkę na długie godziny. Każdy zestaw jest inny, jednak można je łączyć w całość, czerpiąc przyjemność z budowania. LEGO® oferuje solidne i bezpieczne, odporne na uszkodzenia klocki, które można przekazywać z pokolenia na pokolenie!"(informacje ze strony Taniaksiazka.pl w dziale LEGO CREATOR ).


Jak ostatnie klocki , które wam pokazywałam były dla moich dzieciaków niespodzianką tak teraz córka sama wybrała sobie Dinozaura, a syn samochód. Trochę mieli problem ze złożeniem tych figurek dlatego dopiero teraz je pokazujemy jedną z nich. Córka uparła się, że nie potrzebuje pomocy od nikogo. I tak się stało. Złożenie dinozaura potrwało dłużej, ale frajda i duma z tego, że złożyła figurkę sama jest bezcenna. Bardzo mnie to cieszy, że zarówno syn jak i córka złapali bakcyla i uwielbiają układać klocki. Córka ma 7 lat, a już tak świetnie sobie poradziła z samodzielnym ułożeniem dinozaura co uważam nie jest rzeczą łatwą.

Zabawa podczas układania klocków świetnie rozwija spostrzegawczość, wzbudza zainteresowanie konstruktorskie, usprawnia umiejętności manualne. Fantastycznie działa na wyobraźnię, a po samodzielnym ułożeniu klocków z pewnością dziecku podnosi samoocenę. Dziecko może być z siebie dumne, że samo dało radę ułożyć coś tak wspaniałego i wymagającego jak modele zwierząt czy samochodów.
Figurka dinozaura może stać na półce, a również można się nią bawić. Ruchome elementy sprawiają, że nadaje się do zabawy i cieszy przy tym dziecko. Ruchome są głowa, paszcza dinozaura czy wszystkie kończyny.

Ja uważam, że Dinozaur z LEGO CREATOR może być zarówno świetnym prezentem dla dziewczynki jak i dla chłopca.

Serdecznie polecam, gdyż widzę radość tworzenia i konstruowania jaką dzięki tym klockom mają moje dzieci.

#współpraca barterowa z TaniaKsiazka.pl


2 komentarze:

  1. Zgadzam się z Tobą, że zabawa z lego jest nie tylko zabawą, ale także sposobem na naukę i rozwijanie wielu umiejętności. To doskonałe narzędzie do rozwijania spostrzegawczości i wyobraźni. I oczywiście, duma z ułożenia skomplikowanego modelu jest bezcenna! Sama lubię czasami ułożyć klocki. :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie, że Twoje dzieciaki złapały bakcyla LEGO i mają z tego tyle frajdy. To nie tylko świetny sposób na spędzanie czasu, ale też nauka cierpliwości i rozwijanie wyobraźni. No i ten dinozaur z ruchomymi częściami - brzmi jak idealna zabawka!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger