Atrakcje turystyczne w Polsce - Mała Japonia


Dzień dobry!
Wiem, że obecnie jesteśmy wszyscy zafascynowani przedświątecznym klimatem. Każdy z radością przygotowuje się do nadchodzących świat, tej niesamowitej magii, która towarzyszy tym kilku dniom oraz jesteśmy zaabsorbowani organizacją prezentów dla najbliższych...

Ale jak zwykle święta przyjdą i miną bardzo szybko, później Nowy Rok, a co zza tym idzie - nowe plany na kolejne miesiące.
Ja przyznam się szczerze, że już planuję gdzie pojedziemy z rodzinką na wakacje. Czekam na święta ale również czekam na wiosnę, lato i ciepło.

Każdego roku jeździmy na kilka drobnych wyjazdów oraz na wakacje w Polsce. Chcę pokazać dzieciom jak najwięcej naszego pięknego kraju. Sama oczywiście też kocham zwiedzać i odkrywać piękne miejsca.

Moim największym marzeniem od kiedy pamiętam był wyjazd do Japonii. Jako dziecko i nastolatka interesowałam się kulturą Japonii. Bardzo podobała mi się sztuka, japońskie smoki, ubrania, byłam również zafascynowana kuchnią i nawet coś sama próbowałam upichcić. To marzenie by zwiedzić Japonię gdzieś nadal tkwi "z tyłu głowy". Jednak wiadomo, że to jest dość spory wydatek by wybrać się w taką podróż czteroosobową rodziną.
Jakiś czas temu znalazłam w internecie informację o Małej Japonii, która leży w Polsce w sercu Karkonoszy czyli https://www.malajaponia.pl/atrakcje-turystyczne/jelenia-gora/
Jest tutaj Ogród Japoński Siruwia, muzeum Samuraj Rycerz dawnej Japonii, muzeum Bonsai, muzeum Lalek Japońskich, warsztaty japońkie oraz kawiarenka japońska. Osoby w każdym wieku znajdą tutaj coś dla siebie. Mnie najbardziej kusi obejrzenie na żywo orientalnej kolorowej roślinności, strumyków i wodospadów. Eh rozmarzyłam się....

Ja to miejsce wpisuję na listę do zwiedzenia na przyszły rok. Miejscowość, w której znajduje się ten atrakcyjny ogród znajduje się 15 km od miasta Karpacz.

Znacie to miejsce? 

#reklama 
#zdjęcie główne pochodzi ze strony malajaponia.pl

2 komentarze:

  1. Jeeej, ogrody Japońskie są najpiękniejsze! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie sądziłam, że jest Polsce takie miejsce. Chciałabym odwiedzić. :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger