Dbajcie o siebie kobiety! Spełniamy małe marzenia
Dzień dobry!
Kochane kobiety z okazji Naszego święta życzę Wam samych wspaniałości. Wysokich wibracji,  pozytywnej energii i spełnienia wszystkich marzeń tych mało realnych i tych zwyczajnych, najmniejszych.

Dziś nasze święto. Jestem Ciekawa co dziś dostałaś? Nie mam na myśli tego co dostałaś w prezencie od swojego ukochanego mężczyzny bo z pewnością było to coś miłego, lecz myślę o tym co podarowałaś sama siebie? Czy lubisz się rozpieszczać? Kupujesz sobie prezenty? Uważam, że jest to mimo wszystko ważny temat.
Ja od czasu do czasu staram się coś dla siebie zorganizować. Tym bardziej, że w poprzednich latach mojego życia różnie bywało. Zazwyczaj wolałam kupić coś dla moich dzieci niż dla siebie. Zawsze swoje potrzeby zostawiałam na koniec.
Jednak od jakiegoś czasu totalnie zmieniłam moje myślenie. Nie odkładam pewnych rzeczy na potem, którego może nie być. I choć nie stać mnie na drogie upominki ode mnie dla mnie to te małe sobie wręczam i to dość często.

Nawet dziś z okazji Dnia Kobiet przyjechała do mnie paczka z zamówionymi kosmetykami (jakbym ich miała mało), kilka dni temu kupiłam już kolejne w tym roku buty oraz sweterek dla mnie i taki sam dla mojej córki. 
Mam jeszcze kilka rzeczy na mojej liście zakupowej w tym miesiącu. Są tam min. produkty do pieczenia babeczek oraz tortów bo chyba odkryłam a raczej "odkopałam" w sobie pasję. Pamiętam, że pierwsze ciasta zaczęłam robić już w liceum i od tamtej pory to sprawia mi większą przyjemność niż gotowanie. Jednak nigdy nie robiłam tortów aż do lutego tego roku gdy odważyłam się zrobić prezent mężowi.
Wyszło fajnie i smacznie, a ja nabrałam większej ochoty na więcej. Muszę wyposażyć się w kilka niezbędnych akcesoriów oraz w zeszyt na przepisy, bo mój stary sprzed lat zasłużył sobie na emeryturę. Poza tym mam nową kuchnię, a to do czegoś zobowiązuje.
Moim zdaniem takie przepiśniki mają duszę. Drukowane przepisy z internetu to nie to samo co taki zeszycik z notatkami wzorowej Pani domu. Ja osobiście cały czas wracam do moich przepisów. Ciast czy deserów nie robię z głowy, korzystam z przepisów więc u mnie obowiązkowo taki przepiśnik musi być.

Więc moje drogie kobietki dbajcie o siebie, rozwijajcie swoje pasje, rozpieszczajcie się nawet najdrobniejszymi drobiazgami by sprawić sobie przyjemność. Bo jak nie my same to kto o nas zadba?

*Zdjęcie głóne pochodzi ze strony murrano.pl

1 komentarz:

  1. Ja uwielbiam piec i sprawia mi to o wiele większą przyjemność niż gotowania, które mam wrażenie że robię bo muszę wszak jeść trzeba. Pieczenie natomiast mnie mega odstresowuje i umila czas 🥰

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger