#nadawajzdomu Jak bezpiecznie i szybko nadać przesyłkę w czasach koronawirusa?

Obecnie większość z nas spędza dużo czasu w domu. Pracujemy zdalnie, kupujemy przez internet, uczymy się online.  W ten sam sposób uczą się również nasze dzieci.
Mamy ograniczony dostęp do życia i swobody i teraz naprawdę ciężko jest gdziekolwiek wyjść i cokolwiek załatwić. Bo jak nie jest już coś zamknięte to są tam takie kolejki, że zwyczajnie nie chce mi się w nich stać.
Ja przez ostatni miesiąc robiłam w domu porządki. Uzbierało się kilka rzeczy, które postanowiłam wystawić na aukcje internetowe. Zazwyczaj przesyłki wysyłałam chodząc na pocztę jednak w obecnej sytuacji kolejki są przed budynkiem na kilka do kilkunastu metrów i trzeba w nich kwitnąć nawet ponad godzinę żeby cokolwiek załatwić. Spędzając cały dzień z dziećmi w domu nie mam możliwości z niego wyjść by załatwić takie sprawy. Dzieci są jeszcze za małe by mogły zostawać same w domu, a ja mam ograniczone pole manewru.
Postanowiłam poszukać innego rozwiązania by w inny bardziej przyjazny sposób nadać moje paczki.
Jakiś czas temu słyszałam o serwisie Furgonetka, dzięki któremu osoby prywatne bądź firmy mogą nadawać przesyłki z domu bądź z biura. Wystarczy się bezpłatnie zarejestrować w serwisie by móc korzystać z kilkudziesięciu dostępnych usług od najpopularniejszych kurierów min DHL, DPD, UPS, FEDEX, INPOST, GLS, POCZTA POLSKA, PACZKA W RUCHU. Dzięki serwisowi można nadawać przesyłki na teren naszego kraju jak i wysyłać przesyłki międzynarodowe. Ja osobiście nigdy nie nadawałam paczki zagranicę ale przeglądając serwis stwierdziłam, że jest to równie proste jak nadanie jej na terenie Polski.
W obecnie panującej sytuacji z koronawirusem rozwiązanie jakim jest nadanie przesyłki z domu wydało mi się najbezpieczniejsze i przede wszystkim najszybsze.
Nie muszę stać w kolejkach, denerwować się, że tracę czas, narażać się na kontakt z patogenami. Załatwiam sprawę ze swojego domu, przez neta i nic tak naprawdę mnie nie obchodzi gdyż serwis pozwala zamówić kuriera do domu czy do pracy.
Jeśli jednak macie ochotę wyjść z domu, przejść się i przewietrzyć można w tym przypadku skorzystać z punktu nadawania i odbioru paczek. Myślę, że to również spoko rozwiązanie jeśli ktoś ma możliwość wyjścia.
Jeśli nadajemy przesyłkę zwyczajnie interesuje nas cena. Na stronie Furgonetka.pl wszystko jest przejrzyście pokazane i wyjaśnione. Nie miałam problemu z odszukaniem cennika. Co mnie ucieszyło to propozycja że na przesyłce można również zaoszczędzić nawet do 70%. Aha, warto też wspomnieć o tym, że w serwisie istnieje prosta wycena gdzie można sprawdzić, jaki kurier na daną paczkę, kopertę czy paletę ma najniższą cenę. Lubię takie porównania i gdy mam możliwość to chętnie z tego korzystam i wybieram najodpowiedniejszą dla mnie propozycję. Grosz do grosza i będzie kokosza jak to mawiają, a ja należę raczej do oszczędnych osób.
No cóż tu dużo pisać. Przejrzystość strony, jasny cennik, nadanie przesyłki w 5 min bez wychodzenia z domu, prosty i intuicyjny formularz to bez wątpienia zalety, które oferuje nam ten serwis.
Ja jestem bardzo zadowolona z tej formy gdyż w mojej sytuacji gdy jestem obecnie 24 h na dobę z dziećmi w domu i nie mam ich z kim zostawić to rozwiązanie jest naprawdę najlepsze i szczerze go polecam. 
Gdy nadawałam pierwszą przesyłkę nie była  pewna jednej sprawy więc skorzystałam z pomocy biura obsługi klienta, gdzie w bardzo profesjonalny sposób potraktowano moją sprawę. Wzbudziło to moje zaufanie do tego serwisu i z pewnością będę często tutaj wracać. Myślę, że nie bez powodu na opineo widnieje ponad 50 000 pozytywnych opinii.

W tym trudnym dla nas czasie fajnie jest ułatwiać sobie życie i korzystać z rozwiązań jakie dają nam różne firmy. Jak dotąd błahe sprawy stały się obecnie dla niektórych ciężkie do przetrawienia dlatego warto szukać najlepszych rozwiązań.

A Wy jak sobie radzicie obecnie? Korzystacie z tego typu rozwiązań?


4 komentarze:

  1. Fajne rozwiązanie na aktualne czasy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja również jestem zdania, że jeśli chodzi o samo nadanie paczek to w dobie panującej pandemii jak najbardziej usługi kurierskie to świetne rozwiązanie. Jeśli ktoś jeszcze ni potrafi nadać paczki to polecam poradnik https://www.sendit.pl/blog/jak-sprawnie-nadac-paczke-przez-internet-krotki-poradnik-dla-poczatkujacych w którym wszystko dokładnie zostało opisane.

    OdpowiedzUsuń
  3. To naprawdę super rozwiązanie. Podobną platformą jest też Parcel ABC. To platforma, która również skupia największe firmy kurierskie, dzięki czemu w jednym miejscu możliwy jest wybór najkorzystniejszej oferty. Ja sporo paczek wysyłam z Polski do Szwajcarii i właśnie z tej platformy korzystam. W razie czego możliwe jest śledzenie paczki w czasie rzeczywistym, dzięki czemu wiem, kiedy dotrze do adresata :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger