Dermena Hair Care - Wzmacniający duet do włosów skłonnych do wypadania
Wypadanie włosów to nagminny problem dotyczący wielu osób. 
Powoduje go wiele czynników takich jak zmiany hormonalne, zła pielęgnacja włosów, ciąża, menopauza, farbowanie zbyt agresywnymi środkami, infekcje, choroby ogólnoustrojowe, fryzury typu mocno związany kucyk czy koczek, chemioterapia, stres, palenie papierosów, grzybica skóry głowy, zła dieta,  duża ilość przyjmowanych leków,  suszenie, prostowanie, lokówki czy źle dobrane szampony.

Tak kosmetyk do pielęgnacji włosów to ważna rzecz by jak najdłużej zachować gęstą i zdrową czuprynę.
Sama po sobie wiem jak na mnie działają źle dobrane szampony ze środkami  drażniącymi skórę głowy. Po takim domowym zabiegu mycia włosów skóra na głowie tak potwornie mnie swędzi, że nie mogę przestać się drapać. W ten sposób uszkadzam włosy przy skórze głowy, naruszam włos, a on wtedy wypada. Nieraz po myciu w mojej łazience był nieźle usłany dywanik po stopami. Do tego dochodzi suszenie i kręcenie włosów na szczotce. To dla nich totalna masakra, a ja nie umiem bez tego funkcjonować niestety.


Problem z wypadaniem włosów mają również osoby starsze. Moja babcia nie dość, że borykała się z wypadaniem włosów do jeszcze na skórze głowy zaczęły wychodzić jej strupy z suchej skóry. Włosy bardzo się przerzedziły. Do takiego stopnia, że skóra głowy była znacznie widoczna. Babcia od dermatologa dostała wiele środków i zaleceń pielęgnacyjnych. Nie przynosiło to efektów. Dopiero ja poleciłam jej zestaw Dermena Hair Care. Sytuacja miała miejsce kilka lat temu, produkty były używane przez kilka miesięcy.
Już po kilku zastosowaniach suche strupy zaczęły znikać ze skóry głowy. To było ewidentnie widać. Babcia się tego wstydziła, a tu nagle zaobserwowała taką poprawę w stanie skóry głowy.
Włosy nabrały wigoru, zrobiły się mocniejsze co widać było podczas czesania ich szczotką. Babcia przestałą mieć usianą bluzkę we włosach, bo jeszcze kilka tygodni wcześniej gdy założyła ubranie to spadające włosy przyklejały się do niego jak magnes.  
Od tamtej pory, a przypomnę że to było kilka lat temu zmieniła kilka razy szampon do włosów jednak do produktów Dermena wraca cały czas.


Ja również używam od czasu do czasu Dermenę, a to z tego względu, że same wiecie ile produktów przewija się przez moje ręce. Nie mogę się im oprzeć. Jednak wracając do produktów Dermena mam pewność, że skóra głowy nie będzie mnie swędzieć, nie będzie podrażniona, a włosy będą zyskały na sile i witalności.

Czy Wy macie swoje ulubione produkty do włosów?
Takie, do których ciągle wracacie.


7 komentarzy:

 1. Bardzo lubię kosmetyki tej marki miałam kiedyś szampon i pamiętam że byłam bardzo zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię testować różną pielęgnacje do włosów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię kosmetyki Dermena - przede wszystkim dlatego, że widzę na moich włosach ich leczniczy wpływ. Nie są to dla mnie stricte pielęgnacyjne produkty a raczej lecznicze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może sprawdziłyby się i u mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś ceniłam sobie tą markę, teraz zdecydowanie lepiej sprawdza się Olamin z Wax Pilomax

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger