Usługi kurierskie - Jak wybrać firmę kurierską?

 
Nie ma tygodnia by do moich drzwi nie zapukał kurier. Przywozi nie tylko paczki do mnie ale i do mojego męża, który z racji tego czym się zajmuje dostaje zazwyczaj od kuriera wielkie gabaryty.
Lubię dostawać przesyłki. Bo przecież każdy lubi coś dostawać. Nie ma nic prostszego od odebrania przesyłki.

A jak wygląda druga strona medalu?
Z nadaniem przesyłki kurierem miałam kiedyś pewien problem.
Mieszkam w niewielkiej miejscowości, w której oczywiście od kilku lat są parcelshopy. Jednak nie miałam jeszcze potrzeby z nich korzystać.
Kilka tygodni temu zaistniała sytuacja, że musiałam nadać dość sporą przesyłkę, którą również chciałam ubezpieczyć z racji jej wartości. Poczta z jej opłatami odpadła więc postanowiłam nadać to kurierem. Obdzwoniłam parcelshopy w mojej miejscowości z czego się dowiedziałam, że tylko jedna firma kurierska w ofercie ma ubezpieczenie przesyłki. Szczerze mówiąc wątpię w to i myślę, że pozostałe również posiadają w swojej ofercie taką opcję ale pracownicy tych parcelshopów nie są doinformowani.
Oczywiście wybrałam tę firmę kurierską, która zaoferowała najwięcej w przystępnej cenie.
Paczka na szczęście dotarła bezpiecznie do nadawcy.
Ta sytuacja skłoniła mnie do poszukania więcej informacji na temat usług kurierskich. 
Myślę, że ten wpis nie tylko przyda się mnie ale i tym osobom, które będą chciały nadać przesyłkę kurierską, a za bardzo nie wiedzą jak to zrobić i z usług jakiej firmy skorzystać.

Każdy, kto wysyła przesyłkę ma problem z pewnymi kwestiami i liczy na to by jak najsprawniej je rozwiązać. Każdy z nas chce by nadanie przesyłki było proste i przyjemne, a ewentualne procedury reklamacyjne rozwiązane przy pomocy przewoźnika bądź firmy współpracującej z przewoźnikiem.

Wysyłają przesyłkę kurierem zwracam uwagę na to aby przewoźnik bądź operator oferował:
-łatwą i szybką wycenę przesyłki
Interesuje mnie:
-niska cena
-szybkość nadania przesyłki
-szeroki wybór usług kurierskich
- śledzenie przesyłki on-line 

To wszystko oferuje GlobKurier.pl czyli profesjonalny operator logistyczny współpracujący z ponad 50-cioma przewoźnikami. Z usług mogą korzystać zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi.
Ciekawostką jest że GlobKurier.pl posiada równocześnie ofertę skierowaną do sklepów internetowych. Firma współpracuje z platformami sklepowymi takimi jak PrestaShop, RedCart czy Baselinker a także z programami magazynowo-sprzedażowymi (m.in. Comarch ERP Optima, Subiekt Nexo). Na tych wszystkich platformach Klient może zainstalować wtyczkę GlobKurier.pl i w pełni zautomatyzować proces wysyłki swoich towarów.


Korzyści wynikające z korzystania usług GlobKurier.pl

- Możliwość wyceny przesyłki za pomocą prostego narzędzia: www.globkurier.pl/szybka-wycena.html

- Konkurencyjne ceny dla Klientów indywidualnych i biznesowych (nawet do 80% mniej niż ogólne ceny firm kurierskich). Dodatkowo w przypadku większych ilości wysyłanych paczek cena zawsze podlega negocjacjom.

- GlobKurier.pl współpracuje m.in. z InPost, DHL, UPS, DPD, GLS, FedEx i innymi, czyli z najbardziej wiodącymi i sprawdzonymi przewoźnikami

- Możliwe rodzaje nadawanych przesyłek: przesyłki listowne (dokumenty - DOX), paczki, palety, dłużyce, przesyłki niestandardowe.

- Przykładowy cennik dla przesyłek krajowych: www.globkurier.pl/paczki-do-polski-przesylki-do-polski.html

- Ponadto z GlobKurier.pl można nadawać przesyłki zagraniczne (np. Wielka Brytania, USA, Niemcy, Francja i cały szereg innych Państw na całym świecie. Lista: www.globkurier.pl/oferta-specjalna/przesylki-zagraniczne.html).

- Można wysyłać różnego rodzaju przesyłki: dokumenty, sprzęt AGD/RTV, żywność (z minimum 3 miesięcznym terminem ważności), części samochodowe, etc. Czyli nawet przedmioty niebezpieczne (ADRy), czy przesyłki niestandardowe takie jak rowery, meble, wózki, etc.

- Można nadawać przesyłki zarówno eksportowe jak i importowe

- Elementem wyróżniającym GlobKurier.pl na tle konkurencji jest możliwość nadawania ADRów na paletach oraz możliwość samodzielnej wyceny takich przesyłek na www.globkurier.pl

- Można korzystać z dodatkowych usług przewoźników, takich jak pobranie czy ubezpieczenie

- Można nadawać i odbierać paczki w parcelshopach i innych wygodnych punktach odbioru

- Można w prosty sposób nadawać przesyłki „z automatu”, integrując się z wtyczką GlobKurier.pl. Integracja jest darmowa i szczególnie przydatna dla właścicieli sklepów internetowych, nadających duże ilości przesyłek. Nie muszą oni wtedy każdego zlecenia wprowadzać z osobna, system wprowadza takie dane automatycznie. Wiąże się to również z przygotowaniem w tym przypadku jeszcze niższych stawek za przesyłkę.

14 komentarzy:

 1. dobrze wiedzieć, że coś takiego jest ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Melania Gorzów6 stycznia 2019 16:59

  Fajnie, że piszesz o tym Mariola :) Ja czasami robię wyprzedaż szafy, a że kupuję dość często to wystawiam na sprzedaż moje ubrania, biżuterię, buty czy dodatki. Mam w moim mieście kilka firm kurierskich ale nie zawsze mam możliwość zawieźć paczki do punktu przyjęcia. Korzystam z https://www.sendit.pl/ zamawiam kuriera, płacę i kurier odbiera. Nie ma minimalnej liczby paczek jaką muszę wysłać, by kurier przyjechał co jest bardzo w porządku :) Pracuję przy komputerze więc taka opcja jest dla mnie najwygodniejsza. Jeśli chodzi o wybór kuriera to różnie, zależy też od tego jaką firmę kurierską wybierze odbiorca paczki. Czasami w danym rejonie w mieście odbiorcy np. kurier z jednej firmy jest wiecznie niezadowolony więc odbiorca mówi mi, że np. tej firmy kurierskiej by nie chciała. Ja się nie muszę z nikim wiązać umową.

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie muszę powiedzieć, że jest kilka sprawdzonych firm kurierskich więc akurat tutaj nie ma problemu. Moim zdaniem bardzo fajnie sprawdzają się opcje jak śledzenie przesyłek https://www.sendit.pl/sledzenie-przesylek/ z której ja bardzo chętnie korzystam. Jestem przekonany, że to jest bardzo fajne i ułatwiające życie rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiele osób podczas wyboru firmy kurierskiej zwraca uwagę na te same parametry, czyli głównie cenę i czas dostarczenia przesyłki. Dużym plusem jest też możliwość śledzenia paczki oraz ubezpieczenie przesyłki. Jest wiele firm, które oferują dodatkowe usługi, a dzięki dużej konkurencji Klienci mogą liczyć na korzystne ceny

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz rynek usług kurierskich i transportowych znacznie się rozwija. Coraz więcej osób robi zakupy przez internet, dlatego kurierzy mają pełne ręce roboty. Bezpieczeństwo paczki zależy nie tylko od samej jakości usług transportowych, ale też od opakowania, czy zabezpieczenia paczki. Czasami przesyłka dochodzi uszkodzona, dlatego zawsze należy odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę, by trafiła w stanie nienaruszonym do adresata

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo Ciekawy artykuł, z którym się w pełni zgadzam, W tym momencie firmy przewozowe przeżywają swój rozkwit, ludzie przerzucają się do zakupów online. Przy takiej ilości wysyłanych przesyłek warto mieć cały czas podgląd gdzie w danym monnecie przesyłka się znajduje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szukasz sprawdzonego i szybkiego kuriera? Już teraz skorzystaj z oferty firmy https://www.wyslijkurierem.com.pl/, która realizuje tanie przesyłki kurierskie, które zlecisz online. Wyślesz paczkę pod dowolny adres bez wychodzenia z domu lub biura. Istnieje możliwość wyboru określonego przewoźnika, skorzystania z dodatkowych usług oraz zapłacenia za zamówienie przelewem internetowym.

  OdpowiedzUsuń
 9. Faktycznie sama wysyłka kurierem jest dość fajnym sposobem na to aby szybko i sprawnie nadać naszą paczkę. Ja jestem zdania, że fajnie jest wiedzieć czym niektóre usługi się różnią od siebie. Doskonale to opisano w https://www.sendit.pl/blog/pocztex-ekspres24-i-pocztex-kurier48 i mi ta wiedza dużo dała.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger