Zadbaj o swoje zdrowie! - Ogólnopolska Kampania Społeczna "Piękna bo Zdrowa"Kilka razy w miesiącu pokazuję Ci nowości kosmetyczne, które stosuję, i które się u mnie sprawdziły.

Dzięki temu zachęcam Cię do pielęgnacji swojego ciała, włosów i twarzy. Zachęcam do dbania o urodę gdyż dzięki temu każda z nas gdy jest zadbana czuje się lepiej w swoim ciele, pięknieje.

Dziś chciałabym Cię zachęcić do zadbania o swoje zdrowie.
Kiedy ostatnio byłaś u ginekologa? Kiedy ostatnio robiłaś cytologię, USG piersi czy USG dopochwowe?
Czy tak samo jak o swoje ciało dbasz o swoje zdrowie? Czy może ostatnio zapomniałaś, że warto je pielęgnować tak samo jak to co widać na zewnątrz?

Choroba nie wybiera. Nie liczy się ile masz lat, jakich perfum używasz, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz w życiu. Gdy nie badasz się regularnie choroba potrafi się rozwijać w Twoim organizmie i wcale się nie ujawnia. Daje o sobie znać dopiero wtedy gdy już może być za późno, gdy narobiła już spustoszenia.

Na każdym kroku słyszę o tym, że czyjaś mama, ciocia, koleżanka, przyjaciółka zmaga się z jakąś kobiecą chorobą. Niektóre z nich wykrywają problem w porę dzięki temu wygrywają. Inne niestety przegrywają swoje życie gdyż choroba jest już tak bardzo rozwinięta, że bezkarnie je zabiera...


Dziewczyny, Kobiety, Mamy, Ciocie, przyjaciółki, Koleżanki, Siostry, Babcie!
Nie pozwólmy na to!

Jeśli czytasz to co piszę zadbaj proszę o siebie! Zadbaj o swoje najbliższe osoby-kobiety!
Zachęć je do badania! Przecież wspólnie możecie wybrać się do ginekologa, na badania. Razem zawsze raźniej. 

Ja obecnie jestem w ciąży więc badam się regularnie. Jednak od kiedy skończyłam 20 lat regularnie dwa razy w roku odwiedzam ginekologa. Od 5 lat rok w rok robię USG piersi. Pamiętam o cytologii. Czasem robię ją na "zaproszenie", które każda z nas po skończonym 25 roku życia otrzymuje, czasem robię prywatnie. To nie kosztuje wiele, a daje mi spokój psychiczny, że wszystko jest w porządku.

Do badań zachęcam kobiety w mojej rodzinie oraz koleżanki. 
Widzę, że kobiety są rozsądne coraz częściej chodzą do ginekologa, pamiętają o badaniach. To bardzo ważne. 
Żyjmy świadomie!

Już po raz SIÓDMY 13 stycznia 2016 roku wystartowała Ogólnopolska Kampania Społeczna "Piękna bo Zdrowa".
Kampania ta zainicjowana jest przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości, której celem jest zwiększenie świadomości kobiet na temat profilaktyki badań ginekologicznych. 
Tegoroczna akcja ma zachęcić kobiety o zatroszczenie się o swoje zdrowie. Troska o zdrowie ma iść w parze z dbaniem o urodę.
Wkampanię zaangażowały się znane i lubiane kobiety takie jak Sylwia Gliwa, Barbara Kurdej- Szatan czy Joanna Moro, Małgorzata Pieczyńska, a także Ida Karpińska, prezes i założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości. Gościnnie w sesji zdjęciowej organizowanej w ramach kampanii wziął udział ginekolog prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki Kierownik Katedry i Kliniki położnictwa i ginekologii onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 „Świadomość potrzeby badań ginekologicznych może ratować życie, to nie jest pusty slogan „daj się przyciągnąć do ginekologa”, ale prawda. Czerwona lina, która jest symbolem tej kampanii nie jest granicą między lekarzem a pacjentką a łącznikiem, który powinien je przyciągać do ginekologa. Badania ginekologiczne są bardzo krótkie, bezbolesne i nie należy się ich bać a skuteczność ich jest naprawdę bardzo wysoka” – powiedział podczas sesji zdjęciowej prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki - Kierownik Katedry i Kliniki położnictwa i ginekologii onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pamiętajmy, że tylko regularne badania są skuteczną profilaktyką. Pamiętaj, że wiele chorób ginekologicznych nie boli, a objawy pojawiają się często w zaawansowanym stadium.

Symbolem kampanii jest przepiękna bransoletka Niezapominajka, która będzie Ci przypominać o tym, że warto dbać o swoje zdrowie.Przyłącz się do akcji i zamów bransoletkę dla siebie, a może dla kogoś bliskiego na www.kwiatkobiecosci.pl
Jesteś wyjątkowa i potrzebna innym! 
Szanuj swoją kobiecość, dbaj o siebie nie tylko pielęgnując swoją urodę ale przede wszystkim ZDROWIE.

7 komentarzy:

 1. Warto o tym mówić no i badać się regularnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Co roku lub co dwa lata wykonuję badania i tym samym nie żyję w niepewności.

  OdpowiedzUsuń
 3. I ja regularnie robię badania. Dla siebie, dla męża, dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowicie ważna akcja!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cytologia raz na 3 lata oraz usg piesi to u mnie podstawa. Badam się regularnie. Jeśli ginekolog przepisuje mi jakieś leki, to zamawiam je w aptece online.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkia badania sa bardzo ważne! Najlepiej wyszukiwać bezpłatne badania czy to piersi, stóp czy ogólnego zdrowia. Ludziska, badajmy się!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger