Kochanek z Malty - Melissa Moretti - Książka idealna na wakacje

Książka "Kochanek z Malty" Melissy Moretti, która jutro będzie miała swoją premierę to idealna pozycja na nadchodzące wakacje.
Lekka, utrzymana we włoskim klimacie powieść o romansie młodych ludzi oraz o arystokratycznej rodzinie z mocnymi korzeniami, żyjącymi w świadomości o swojej pozornej świetności.

Czytając tę powieść od razu da się wyczuć ten specyficzny włoski klimat. Czytając ją czułam to włoskie "ciepło".  
Przedstawiono tutaj włoski klimat, Rzym, wygląd starego, arystokratycznego pałacu oraz różnorodność ludzkich charakterów począwszy od delikatnych, po stanowcze i twarde, a nawet czarne charaktery. 

Młody mężczyzna Paul pochodzący z Malty dostaje posadę szofera w pałacu rodziny Agostinich. 
Jest to rodzina o mocnych korzeniach i z ogromną historią w tle.
Mieszkańcy pałacu przedstawiają całą gamę charakterów i osobowości.
Stanowcza seniorka rodu, dwie kobiety nie mające szczęścia w miłości, które mimo, że są siostrami rywalizują ze sobą, nie stronią od alkoholu i narkotyków. Ich brat czarny charakter Rafael, którego od początku się nie lubi oraz Anna pokojówka, która jest czystym światłem i powiewem świeżości i naturalności w tym pałacu.

Paul jest przystojnym mężczyzną. Kobiety mieszkające w pałacu próbują uwieść mężczyznę. 
Musi on wykazać się stanowczością i dużą siłą by oprzeć się pokusie. Jak na tak młodego mężczyznę jest on bardzo dojrzały i wszystko co robi jest przemyślane i dobrze zorganizowane. Takie zachowanie wiąże się z jego przeszłością i przeżyciami.

Paul zjawia się w pałacu nie tylko z powodu pracy jaką otrzymał na stanowisku szofera, ale również z powodu bardzo ważnego. 
Jest to pewna tajemnica, która zostaje wyjawiona pod koniec książki.
Czytając książkę z łatwością można się domyśleć z jakich względów Paul przybył do pałacu rodziny Agostinich jednak sytuacja przybiera taki bieg, że w pewnym momencie zaskakuje, a czytelnik ma pewną satysfakcję ponieważ pewne osoby ponoszą konsekwencje i poznają swoje miejsce, a pewne sprawy znajdują wreszcie rozwiązanie.

Lekki romans w tle umila czytanie tej książki. Plany i zachowanie zakochanych dają światło na przyszłość.
Książka jest ciepła, spokojna i w sam raz na leniwe ciepłe dni. Dobrze i szybko się ją czyta.
Gdy chcecie zabrać coś lekkiego na wakacje polecam "Kochanka z Malty" gdzie możecie kupić go w  przedsprzedaży w Empik.com  TUTAJ
6 komentarzy:

  1. I już mi się ta książka spodobała :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Romansik na wakacje? Tak, czemu nie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja też mam świeżutką propozycję na romans z książką i w książce. ;) Polecam "Angielskie lato", które rzutem na taśmę trafiło mi się w Matrasie. Nostalgiczna książka o kobiecie, która mieszka od lat na obczyźnie, ma męża Anglika, życie właściwie ułożone... i pojawia się on, młody chłopak, który przylatuje na wyspy do pracy... a jak się potoczy historia? Trzeba przekonać się samemu ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger