"Wybory" Ruta Sepetys
"Wybory" Ruta Sepetys
forma wydania: książka papierowa
oprawa: broszurowa
rok wydania: 2014
liczba stron: 336
format: 135x204 mm
przedział wiekowy: 18-100


Jest rok 1950. Siedemnastoletnia Josie Moraine, córka prostytutki, pragnie więcej, niż Nowy Orlean może jej zaoferować. Obmyśla więc plan, jak się wyrwać z miasta, lecz tajemnicza śmierć w Dzielnicy Francuskiej wplątuje ją w sieć policyjnego dochodzenia. Los wystawi na próbę lojalność dziewczyny wobec matki oraz Willie Woodley, szorstkiej burdelmamy, na której pomoc w najtrudniejszych chwilach mogła liczyć. 


Zawieszona pomiędzy marzeniem o elitarnej uczelni a rzeczywistością mrocznego półświatka, Josie musi podjąć kilka trudnych decyzji. Czy jednak uda jej się zagłuszyć głos sumienia?

Ruta Sepetys, autorka "Szarych śniegów Syberii", zręcznie konstruuje opowieść pełną tajemnic i kłamstw, przypominając, że nasz los kształtują wybory, których dokonujemy. 


Do kupienia TUTAJ


***
Czuję niedosyt, pustkę, smutek.... Brnąc strona za stroną, wręcz pożerając wzrokiem kolejne zdania z ciągłym uczuciem ciekawości jak rozwiną się poruszane w książce wątki... Dziś skończyłam czytać świetną według mnie powieść  Ruty Sepetys pod tytułem "Wybory". 
Każdy z nas musi dokonywać wyborów, które kształtują nasze życie. Takich też wyborów dokonywać musi bohaterka książki Josie. Córka prostytutki, młoda kobieta w wieku 18 lat, pragnie lepszego życia. Josie ma przy sobie przyjaciół. Najważniejszą i najlepszą z nich paradoksalnie okazuje się Willie Woodley burdelmama, na którą Jo może liczyć w najtrudniejszych sytuacjach w jej życiu.
 Dziewczyna marzy o tym aby wyjechać z Nowego Orleanu, marzy by rozpocząć naukę w college jednak w jej życiu wszystko staje przeciwko niej. Jo zostaje wkręcona w policyjne śledztwo w sprawie śmierci bogatego mężczyzny, dziewczyna wplątuje się również w sieć kłamstw... 

Tej książki się nie czyta. Tę książkę się pochłania! Cały czas pojawiają się nowe wątki, które rozbudzają wyobraźnię do tego stopnia że czytając jest się w samym środku akcji.
Czytając te książkę czułam się jakbym znała te miejsca, w których przebywa bohaterka, jakbym widziała te wszystkie osoby i wiedziała co czuje Jo. To niesamowite jak bardzo można się związać emocjonalnie z bohaterką czytanej książki. Niesamowite tez jest to jakimi uczuciami obdarza się bohaterów. Można czuć sympatię, antypatię, bądź zwyczajne obrzydzenie. 
Ta książka jest niesamowita dlatego, że potrafi wzbudzać podczas czytania takie właśnie emocje. Od zachwytu po obrzydzenie. Od strachu po radość... Jestem zachwycona i chciałabym aby autorka napisała kolejną część "Wyborów"... Czuję smutek, że musiałam się rozstać z bohaterką tej książki.
Mam również niesamowitą chęć na poznanie pierwszej książki tej autorki pt "Szare śniegi Syberii", która podobno wzbudza duże emocje gdyż porusza bardzo trudny temat...

5 komentarzy:

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger