Corine de Farme Delikatny żel myjący 2w1 dla dzieci

Jakiś czas temu na FB na profilu CORINE de FARME został ogłoszony konkurs na testowanie Delikatnego Żelu Myjącego 2w1 dla dzieci. Zostałam wybrana do testowania żelu. Kilka dni temu otrzymałam przesyłkę, a w niej próbki żelu, ulotkę oraz kosmetyczkę. Próbek żelu było 6 sztuk każda po 8 ml.

Informacje, którymi zachęca nas producent są takie, że:
Delikatny żel myjący 2w1: Naturalna formuła składników idealna do pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka od pierwszych dni życia. Łagodnie myje skórę i włoski niemowlęcia, pozostawiając je miękkie i pachnące. Nie szczypie w oczy. Przebadany dermatologicznie. Hipoalergiczny.
Żel w swoim składzie zawiera 95% naturalnych składników. Nie zawiera parabenów.

Marka Corine de Farme kieruje się trzema kluczowymi hasłami:

NATURALNE:
*To znaczy że produkty zawierają co najmniej 95% naturalnych składników
*Składniki aktywne pochodzenia roślinnego
*Włókna chusteczek w 100% biodegradowalne

BEZPIECZNE
*Hipoalergiczne
*Bez parabenów i fenoksyetanolu
*Bez sztucznych barwników
*Bez alkoholu
*Testowane dermatologicznie i okulistycznie

SKUTECZNE I PRZYJEMNE W UŻYCIU
*Odpowiednia pielęgnacja dziecka od pierwszych dni życia
*Łagodny zapach
*Delikatna konsystencja

Moja opinia o żelu 2w1 Corine de Farme:
Żel ma bardzo fajną konsystencję. Jest koloru mleczno - białego. Bardzo dobrze się pieni i jest wydajny. Jedna saszetka żelu czyli 8 ml wystarczyła na dwie kąpiele dziecka.
Jest uniwersalny ponieważ możemy umyć nim zarówno ciało jak i włoski dziecka. Skóra i włosy pachną żelem. A zapach na główce utrzymuje się nawet na drugi dzień po kąpieli. Żel ma bardzo ładny zapach. Jednak uważam , że jest on zbyt mocny. Jest o zapachu jaśminu. Osobiście wolałabym aby był łagodniejszy, ale każdy z nas lubi inne zapachy bardziej lub mniej intensywne. Mój synek nie dostał po żelu uczulenia. Nie wiem czy wysusza skórę czy nie ponieważ zawsze po kąpieli natłuszczam ciało dziecka mleczkiem do ciała.
Nie jestem w stanie ocenić opakowania, dozownika i ogólnego wyglądu butelki ponieważ używałam żelu z jednorazowych saszetek.
Ogólnie produkt na plus jedynie zapach jak na produkt dla dziecka moim zdaniem jest zbyt mocny.

1 komentarz:

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger