World of Tanks Blitz - czołgi w telefonie


World of Tanks Blitz - czołgi w telefonie

Dziś telefony jak nigdy przedtem służą nam do rozrywki. Za ich pomocą możemy odwiedzać kasyna internetowe oferujące bonus za rejestracje, jak i również grać w mnóstwo gier mobilnych. Sporym powodzeniem cieszy się od kilku lat gra World of Tanks Blitz. Dzięki niej można w swoim telefonie czy tablecie toczyć pojedynki w znanych czołgach.

Co warto wiedzieć o World of Tanks Blitz?

Już od ponad 10 lat gracze na całym świecie grają w World of Tanks. Produkcja białoruskiego studia Wargaming cieszy się ogromną popularnością, a przy tym przez lata zdobyła wiele prestiżowych nagród czy też pobiła kilka istotnych rekordów. Nie musiało minąć wiele czasu, aby twórcy gry zdecydowali się na wprowadzenie jej mobilnej wersji, która pojawiła się na rynku pod koniec 2014 roku. Wciąż mamy do czynienia z tym samym, czyli pojedynkami między graczami w grze MMO, gdzie do wyboru mamy różne typy czołgów.

W porównaniu z oryginałem mamy do czynienia z kilkoma istotnymi zmianami. Największa dotyczy samego systemu rozgrywki. Tradycyjne bitwy w World of Tanks odbywają się z udziałem 30 graczy, w systemie 15 na 15. Tu mamy z kolei do czynienia z ponad połowę mniejszą ilością zawodników, gdyż gra się w systemie 7 na 7. Związane jest to z inną różnicą, która polega na tym, że mapy są o wiele mniejsze. Warto oczywiście wspomnieć o tym, że w mobilnej wersji nie mamy do czynienia z artylerią. Gra jest w pełni darmowa, a przy tym dostępna zarówno na urządzenia z Androidem i iOS-em. Można tu jednak zdecydować się na system mikropłatności, gdzie za realną gotówkę kupujemy konto premium z większymi ulepszeniami, przedmioty w grze, jak i czołgi specjalne.

Jak grać w World of Tanks Blitz?

Gra World of Tanks Blitz wymaga od nas oczywiście zainstalowanej aplikacji, choć od lat obecna jest także w formie oprogramowania na PC, w tym także poprzez Steam. Zakładamy w niej darmowe konto i od razu możemy uczestniczyć w rozgrywce. Na sam początek dostaniemy za darmo pojazdy tak zwanego I tieru. Jest to po prostu najniższy poziom, gdzie mamy do czynienia z najmniejszymi i najstarszymi czołgami, z których większość pamięta czasy I wojny światowej czy dwudziestolecia międzywojennego. Każdy z pojazdów składa się z modułów, które z naszym postępem będą montowane. Chodzi tutaj o lepsze działo, kadłub, wieżę, gąsienice, silnik czy radio.

Jeśli uda się nam odkryć całość lub większość modułów, to możemy zakupić pojazd z kolejnego tieru. Odbywa się to za pomocą specjalnych jednostek srebra, które zdobywa się za bitwy, misje, skrzynki do zdobycia. Oczywiście konieczne jest posiadanie danej ilości srebra. W grze mamy do czynienia z pojazdami lekkimi, średnimi, czołgami ciężkimi oraz niszczycielami czołgów. Każdy z tych typów cechuje się innymi parametrami, stylem gry.

Sama rozgrywka jest dość prosta. Zadaniem całego zespołu jest zniszczenie wszystkich przeciwników bądź też przejęcie 1, 3 baz na mapie. Możemy korzystać z pocisków podstawowych, burzących i podkalibrowych. Te ostatnie w szczególności przydają się na mocno opancerzonych wrogów. Każdy z pojazdów ma określoną ilość HP.

World of Tanks Blitz w przeciwieństwie do klasycznej gry w czasie rozgrywki pozwala na korzystanie z czasowych doładowań. Dzięki temu przez kilka czy kilkanaście sekund nasz czołg będzie jechał szybciej czy też miał większą szybkostrzelność. Możemy tu siąść za sterami wielu znanych pojazdów, jak Tiger, Tiger II, Panther, Sherman czy też T-34. Obok nich dostępne są zarówno historyczne czołgi, takie, które doczekały się tylko prototypów, jak i zupełnie nowe modele stworzone specjalnie z myślą o Blitzu.  


*Post sponsorowany
*Zdjęcie pochodzi z pixabay.com

3 komentarze:

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger