Polaroid stworzył pióro rysujące cukierki

Polaroid stworzył pióro rysujące cukierki

Nowoczesne technologie już niejednokrotnie były w stanie nas zadziwić. W telefonie mamy teraz darmowe gry hazardowe, specjalne aplikacje dla rodziców, biegaczy. Od pewnego czasu sporym powodzeniem cieszą się drukarki 3D, dedykowane im pióra. Korzystają one z tworzyw sztucznych. Tymczasem Polaroid chce wprowadzić na rynek produkt, którym można rysować cukierki.

Pióro dla najmłodszych

Jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieją pióra do druku 3D, które pozwalają wielu artystom zamienić ich rysunki w trójwymiarowe rzeźby. Firma Polaroid do tej pory znana głównie z fotografii natychmiastowej zamieniła w swoim nowym produkcie wytłaczane tworzywo sztuczne na stopione cukierki. Taka specjalna masa po ukończeniu dzieła może być przez nas bez problemu skonsumowana!

Polaroid CandyPlay 3D Pen, gdyż to o nim właśnie mowa, nie jest zupełnie nowym pomysłem w tej kategorii. Od lat dostępne są na rynku zmodernizowane drukarki 3D, dzięki którym możliwe jest tworzenie jedzenia w ciekawych formach. Sprawdziły się one w kilku znanych restauracjach na całym świecie. Od 2015 roku można także korzystać z bardzo pomysłowego pióra drukującego, które wytłacza rozpuszczoną czekoladę.

Produkt marki Polaroid ma różnić się jednak tym, że do jego obsługi nie jest potrzebne specjalne szkolenie, osobny program. Wystarczy tylko przeczytać prostą instrukcję obsługi i od razu można bawić się w tworzenie ciekawych form z cukru. W przeciwieństwie do długopisu czekoladowego, zastosowany w tym piórze materiał na cukierki jest wystarczająco sztywny, a gdy jest już chłodny, co następuje bardzo szybko, można go nakładać warstwami, co pozwala tworzyć modele 3D. Na zaprezentowanych na głównej stronie Polaroida materiałach widać, jak pióro 3D jest używane do tworzenia kwiatów czy innych ciekawych konstrukcji, które potem wyglądają niczym wykreowane przez zawodowego cukiernika. Korzystanie z urządzenia wydaje się dość łatwe. Na początku należy je uruchomić i czekać aż dioda LED poinformuje nas o gotowości do pracy. Kiedy mechanizm ogrzewania jest wystarczająco ciepły, wystarczy tylko nacisnąć główny przycisk, aby doprowadzić do działania lepkiej substancji. Polaroid zaleca rozpoczęcie zabawy od niektórych szablonów, które udostępni do pobrania na swojej stronie. Dzięki temu użytkownicy będą mogli szybko zapoznać się z działaniem pióra.

Pióro CandyPlay 3D ma być dostępne za około 50 dolarów. Już w podstawowym zestawie ma zawierać cztery wkłady cukierków o smaku truskawkowym. Do sprzedaży ma być również wprowadzony zestaw wkładów o smaku pomarańczowym, jabłkowym, winogronowym, cytrynowym i coca-coli. Wszystko na to wskazuje, że jadalny materiał do drukowania nie zawiera cukru, a w jego miejsce wprowadzone zostały specjalne słodziki. Cena jednak nie będzie niska, gdyż za około 28 dolarów będzie można zakupić 40 wkładów z cukierkami bądź też za 32 dolary 48-pak o wielu smakach. Mamy tu zatem do czynienia z nieco podobnym systemem do tego, jaki panuje w branży drukarek atramentowych, gdzie często pełen zestaw kartridżów jest droższy od samego urządzenia. Oczywiście w przypadku, jeśli Polaroid CandyPlay 3D Pen stanie się popularny na rynku, szybko zapewne znajdą się producenci, którzy będą oferować tańsze zamienniki.

Choć wydaje się, że tego typu długopis będzie formą zabawki dla dzieci i młodzieży, to jednak z drugiej strony może sprawdzić się w cukierniach czy obiektach gastronomicznych. Z jego pomocą osoby z niebywałym talentem będą w stanie tworzyć wspaniałe dzieła. Takie cukierkowe elementy mogą być choćby elementami dekoracyjnymi większych obiektów, jak weselne torty, wystaw w witrynach sklepowych.

*Post sponsorowany

*Zdjęcie główne pochodzi ze strony pixabay.com


1 komentarz:

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger