Najlepsze filmy z czołgami w roli głównej


Najlepsze filmy z czołgami w roli głównej

Dziś sporym powodzeniem cieszą się automaty online na pieniadze, gry online, zwłaszcza MMO. Wśród tych drugich możemy znaleźć produkcje o czołgach jak World of Tanks czy War Thunder. Pozwalają one nam pokierować stalowymi bestiami. Od czasu do czasu zdarza się nam także oglądać czołgi na ekranach kin. To z reguły filmy o II wojnie światowej, choć zdarzają się wyjątki. Oto zatem nasza lista kilku ciekawych produkcji.

Furia

Film z 2014 roku w reżyserii Davida Ayera to chyba najbardziej znane dzieło, w którym spora część akcji dzieje się we wnętrzu czołgu. Mamy tu do czynienia z początkiem wiosny 1945 roku, a więc w ostatnich tygodniach II wojny światowej. Do załogi czołgu Furia dowodzonej przez Dona Colliera trafia nastoletni Norman. Chłopak dopiero od kilku tygodni jest w wojsku i od razu trafia na front. Musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, jak i zyskać szacunek weteranów, którzy z pogardą patrzą na młokosa. Podczas seansu możemy obserwować między innymi walki na polach, w mieście, dynamiczny pojedynek z Tygrysem - legendarnym niemieckim czołgiem. Furia z pewnością zasługuje na uznanie za ukazanie brudnej wojny, zmęczenia żołnierzy, tragizmu tamtych czasów. W obsadzie znalazło się wiele gwiazd jak: Brad Pitt, Jon Bernthal, Shia LaBeouf, Logan Lerman czy Michael Peña.

T-34

T-34 to rosyjski film z 2019 roku, który przedstawia nam wojnę z perspektywy załogi czołgu o tej samej nazwie. To najczęściej produkowany pojazd pancerny w historii. Porucznik Iwuszkin to nowy dowódca czołgu, który w grudniu 1941 roku ma pokierować obroną wioski pod Moskwą. Wraz z załogą udaje mu się zdziesiątkować oddział pod dowództwem Klausa Jagera, jednak ostatecznie trafia do niewoli. Blisko 3 lata później Niemcy chcą wyszkolić nową generację czołgistów, a do pomocy potrzebują radzieckich czołgistów jako żywe tarcze. Jager odnajduje Iwuszkina w obozie pracy, po czym siłą przekonuje go do skompletowania załogi i odnowienia zdobytego na polu bitwy czołgu T-34/85. Niemcy nie wiedzą jednak, że załoga nie chce być tylko tarczą strzelniczą i planuje ucieczkę z obozu. Film powstał we współpracy z producentem gry War Thunder, dzięki czemu możemy tu obserwować pociski czy zniszczenia w slow motion.

Biały Tygrys

To kolejny rosyjski film, tym razem z 2012 roku. Mamy tu do czynienia z końcem II wojny światowej, gdzie na froncie wschodnim pojawia się biały czołg Tygrys. Za każdym razem wynurza się niczym z mgły i niszczy radzieckie jednostki, po czym rozpływa się w powietrzu. Dowództwo decyduje się zatem stworzyć specjalną grupę, która zajmie się wytropieniem i zniszczeniem niemieckiego czołgu. Nie będzie to jednak takie proste, gdyż nieprzyjacielska maszyna wydaje się niezniszczalna. W międzyczasie możemy też w filmie zobaczyć upadek III Rzeszy.

Liban

Film z 2009 roku tym razem przenosi nas w bliższe czasy, a mianowicie do 1982 roku. Toczy się właśnie pierwsza wojna libańska. Czterech młodych czołgistów wraz z oddziałem piechoty zostaje wysłanych na swoją pierwszą misję. Rutynowy patrol zamienia się jednak w walkę o życie. Praktycznie cały film został ukazany z perspektywy wnętrza izraelskiego czołgu, a świat na zewnątrz oglądamy głównie poprzez peryskop czy lufę pojazdu. Główni bohaterowie będą musieli wielokrotnie stawać przed sporymi dylematami, jak i będą świadkami tragicznych zdarzeń.  


*Post sponsorowany
*Zdjęcie pochodzi z pixabay.com

1 komentarz:

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger