Metro Exodus otrzyma ray tracing na nowe konsoleMetro Exodus otrzyma ray tracing na nowe konsole

Przyzwyczailiśmy się do tego, że choćby kasyna internetowe oferujące bonus za rejestracje bez depozytu mają przez lata te same gry. Mowa oczywiście o tej samej grafice, mechanice. W świecie produkcji komputerowych wygląda to zupełnie inaczej, gdyż często mamy do czynienia z remasterami, jak i również dosyć szybkimi zmianami pod względem graficznym. Dobrym tego przykładem może być Metro Exodus, które na PS5 i Xbox Series X ma zyskać ray tracing.

Nadchodzą zmiany dla graczy

Ukraińskie studio 4A Games odpowiedzialne za stworzenie wszystkich gier z serii Metro, ujawniło niedawno, że wprowadzi niedługo darmowe aktualizacje. Mają one objąć między innymi znacznie poprawioną  obsługę ray tracingu, jak i wprowadzenie obsługi technologii DLSS 2.0 od firmy Nvidia na pecetach. W oficjalnym komunikacie deweloper szczegółowo opisał ulepszenia, jakie zostaną wprowadzone w wersjach gry na PS5 i Xbox Series X oraz S. Dzięki wprowadzonym zmianom zarówno na na PS5, jak i na Series X gra będzie odtwarzana w rozdzielczości 4K przy 60 kl./s wraz ze śledzeniem promieni. Seria S nastawiona będzie na mniejszą rozdzielczość - 1080p, jednak także ma działać bez problemu prędkością 60 klatek na sekundę, a także będzie obsługiwać ray tracing. Konsole nowej generacji mają też zapewnić skrócony czas ładowania, jak obsługę kontrolera nowej generacji Dual Sense na PS5.

Oczywiście wspominany ray tracing to nowa technika, dzięki której w grach możemy liczyć na fotorealistyczne obrazy scen trójwymiarowych. Analizuje ona bowiem promienie świetlne w generowanym obrazie, które bezpośrednio trafiają do naszych oczu. Dzięki temu możliwe jest o wiele lepsza odwzorowanie cieni, odbić i otoczenia, które nabierają jeszcze większego realizmu.

To nie wszystkie, nowości, które czekają nas w najbliższym czasie. Osobno na PC ma pojawić się nowa aktualizacja o nazwie Metro Exodus PC Enhanced Edition. Także i ona ma być darmowa, a przy tym dostępna na każdej popularnej platformie jak Steam czy Epic Games Store. Nowa wersja na pecety znacznie ulepsza ray tracing, wspierając nowe funkcje, którymi będą zaawansowane odbicia promieniowe. Gracze będą mogli również liczyć na obsługę DLSS 2.0, dzięki której ma być zauważalny znaczny wzrost wydajności podczas korzystania ze sprzętu Nvidia. 4A Games podało, że edycja ulepszona na pecety powinna pojawić się wiosną, zaś aktualizacje dla konsol nowej generacji mają być dostępne do końca roku. Przy tym wszystkim również w 2021 roku Metro Exodus ma się również ukazać na MacOS i Linuxa.

Co warto wiedzieć o Metro Exodus?

Opisywana przez nas gra to już trzecia komputerowa odsłona serii inspirowanej książkami Dmitrija Głuchowskiego. Co niezwykle ważne, rosyjski pisarz brał czynny udział w powstawaniu gry, zwłaszcza pod względem scenariusza. Metro Exodus to w pewnym sensie kontynuacja wydarzeń znanych z książkowej trylogii. Tym razem Artem odkrywa, że wojskowi rządzący Metrem ukrywają od lat przed wszystkimi, że przetrwały inne miasta, w tym także poza Rosją. Artem wraz z grupą przyjaciół wyrusza zatem pociągiem Aurora wzdłuż całego kraju w poszukiwaniu ocalałych. Po raz pierwszy zatem większość fabuły i rozgrywki skupia się na powierzchni, gdzie ponownie będziemy musieli zmierzyć się z różnymi potworami. Na swojej drodze napotkamy również przyjaźnie bądź wrogo nastawione grupy, więc często nie obejdzie się bez walki. Produkcja ta cechuje się bardzo ładną oprawą graficzną, dużym poziomem trudności. Podobnie jak w Metro Last Light nasze postępowanie, dylematy moralne będą decydować o dalszej fabule, zwłaszcza zakończeniu całej opowieści.  


*Post sponsorowany

*Zdjęcie pochodzi z pixabay.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger