Coinbase ujawnia 1,2 miliarda dolarów przychodów


Coinbase ujawnia 1,2 miliarda dolarów przychodów

Jedni zarabiają poprzez zakłady bukmacherskie czy gry hazardowe typu gry hazardowe za darmo, drudzy zaś na rynku walutowym. Przez lata popularny był forex, handel walutami obcymi. Obecnie wiele osób inwestuje w kryptowaluty. Zajmują się tym także wielkie spółki. Ostatnio nawet Elon Musk poinformował o inwestycjach w BTC. Właśnie się dowiedzieliśmy, że Coinbase ujawniło 1,2 miliarda dolarów przychodów.

Zarabianie na rynku

Coinbase właśnie publicznie złożyło dokumenty, aby wymienić swoje akcje na giełdzie NASDAQ. Związane jest to z pierwszą dużą ofertą publiczną dla tej firmy kryptowalutowej. W załączonym liście do inwestorów założyciel firmy, Brian Armstrong przedstawił kryptowalutę jako siłę równoważącą na rynkach finansowych. Sama zaś firma Coinbase została przez niego ukazana jako jedną z dominujących na czele tej zmiany. W liście wyczytać możemy także, że obecny system finansowy jest pełen wysokich opłat, nierównego dostępu i barier dla innowacji. Zdaniem Coinbase, gdyby gospodarka światowa działała w oparciu o wspólny zestaw standardów, świat byłby bardziej sprawiedliwym i wolnym miejscem.

Dzięki gigantycznemu skokowi wartości BTC Coinbase osiągnęło w ciągu 2020 roku 1,2 miliarda dolarów przychodu, zaś sam zysk wyniósł całkiem spore 322 miliony dolarów. Warto dopowiedzieć, że był to pierwszy raz, gdy firma osiągnęła roczny zysk. Coinbase pochwaliło się także aż 43 milionami zweryfikowanych użytkowników na koniec 2020 roku, z czego 2,8 miliona z nich dokonywało transakcji każdego miesiąca, co łącznie dało 90 miliardów dolarów zaufanych aktywów. W wyniku tego wszystkiego firma przeprowadziła transakcję o wartości aż 456 miliardów dolarów. Choć dla firmy wzrost wartości BTC to szansa na spory zysk, to jednak zmienność cen kryptowalut będzie istotnym ryzykiem dla Coinbase w przyszłości.

Wszystkie źródła przychodów firmy są bowiem zależne od aktywów kryptograficznych i szerszej kryptoekonomii. Firma zatem nie ma pewności, że jakikolwiek obsługiwany zasób kryptograficzny utrzyma swoją wartość. Jeśli dojdzie bowiem do spadku ceny aktywów kryptograficznych lub popytu na handel aktywami, to negatywnie ten proces wpłynie na działalność, wyniki operacyjne i sytuację finansową Coinbase.

Trzeba podkreślić, że znaczna część sukcesu Coinbase wiąże się ze skupieniem firmy na stałej zgodności z przepisami finansowymi dotyczącymi kryptowalut. Coinbase stała się bowiem jedną z pierwszych giełd, gdzie zaczęły obowiązywać konwencjonalne zasady finansowania klienta. W międzyczasie w związku z zaostrzającymi się przepisami, wielu konkurentów Coinbase zostało oskarżonych o pranie brudnych pieniędzy, zaś Coinbase dzięki wcześniejszym działaniom nadal funkcjonuje zgodnie z prawem.

Co jeszcze warto wiedzieć o Coinbase?

Coinbase to cyfrowy kantor wymiany walut, którego siedziba mieści się w San Francisco. Na co dzień zajmuje się ona w pośredniczeniu w giełdach Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Tezos, Ethereum, Ethereum Classic, jak i wielu innych kryptowalut. Działa obecnie w około 32 krajach, zaś swoimi transakcjami i przechowywaniem bitcoinów obejmuje ponad 190 krajów na całym świecie.

Coinbase powstało 2012 roku, a jego właścicielami od początku są Brian Armstrong i Fred Ehrsam. Na chwilę obecną jest to największa tego typu giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. Już w 2014 roku mogła pochwalić się milionem zarejestrowanych użytkowników. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, dziś są to 43 miliony osób, więc możemy mówić o gigantycznym skoku. Aktualnie wraz z wejściem na giełdę firma zamierza pozyskać do miliarda dolarów od swoich nowych inwestorów, a wraz z wejściem na giełdę NASDAQ mówi się o jej wycenie w okolicach 100 miliardów.  

*Post sponsorowany

*Zdjęcie pochodzi z pixabay.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger