Najpopularniejszy post w historii Twittera


Niektóre strony internetowe jak kasyno online legalne online cieszą się całkiem sporym powodzeniem. To samo można powiedzieć o postach na portalach społecznościowych. Jedne przechodzą zupełnie bez echa, inne zaś stają się niezwykle popularne. Ostatnio pewien wpis na Twitterze stał się najpopularniejszy w historii serwisu.

Śmierć króla Wakandy

Niedawno niczym grom z jasnego nieba dotarła do nas wieść zza oceanu, że zmarł Chadwick Boseman. Amerykański aktor przegrał kilkuletnią walkę z rakiem okrężnicy. O chorobie czarnoskórego aktora wiedzieli tylko najbliżsi oraz współpracownicy.

Chadwick Boseman w chwili śmierci miał blisko 43 lata. Urodził się 29 listopada 1977 roku w Anderson. Początki jego kariery to serial Brygada ratunkowa z 2003 roku. Na szersze wody wypłynął dopiero w 2013 roku dzięki roli w filmie 42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy. Wcielił się w nim w legendarnego baseballistę Jackiego Robinsona.

Rok później zagrał inną znaną postać, a mianowicie Jamesa Browna w filmie Get on Up. To sprawiło, że jeszcze tego samego roku podpisał kilkuletni kontrakt z Marvel Studios. Jego postacią w świecie superbohaterów stał się T'Challa, książę Wakandy, który po śmierci ojca zostaje królem afrykańskiego państwa. Po raz pierwszy jako Czarna Pantera pojawił się na ekranie w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów.

W 2018 roku ukazała się tytułowa Czarna Pantera, która okazała się światowym fenomenem, zwłaszcza wśród czarnoskórej ludności. Film już teraz ma status kultowego, zwłaszcza po śmierci głównego aktora. Chadwick Boseman zdołał jeszcze zagrać w Avengers: Wojna bez granic, Koniec Gry, 21 mostów oraz Pięciu braciach.

Poruszający Tweet

Niedługo po śmierci aktora, na jego oficjalnym koncie na Twitterze ukazał się wpis informujący o smutnym zdarzeniu. Wpis zawierał czarno-białe zdjęcie aktora wraz z oświadczeniem potwierdzającym, że zmarł on na raka okrężnicy. W ciągu kilku dni post ten stał się najbardziej popularnym w historii Twittera, o czym poinformowali sami prowadzący serwis. Do początku września zareagowało na niego ponad 7,6 mln użytkowników, 3,1 mln z nich udostępniło go na swojej tablicy, a przy tym zebrał blisko 168 tysięcy komentarzy. Społeczność Twittera w ten sposób postanowiła pożegnać aktora, króla Wakandy.

Wpis o śmierci aktora pobił dotychczasowego rekordzistę na Twitterze, którym był poprzedni prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama. 12 sierpnia 2017 roku w związku z zajściami w Charlottesville, gdy zginęła protestująca kobieta, Barack Obama opublikował zdjęcie z cytatem Nelsona Mandeli. Tamten wpis osiągnął 4,3 mln polubień oraz został przekazany 1,6 mln razy dalej.

Co dalej z Czarną Panterą?

Mimo niespodziewanej śmierci aktora wiele osób już teraz zastanawia się nad tym, jak będą wyglądać dalsze losy Czarnej Pantery. Wiadome było, że w najbliższym czasie zaplanowany został kolejny solowy film o superbohaterze. Twórcy stanęli zatem przed sporym dylematem

Fenomen, jakim jest Black Panther sprawił, że raczej nie możemy się spodziewać anulowania kolejnych filmów. Opcji jest kilka. Jedną z bardziej prawdopodobnych może być zastąpienie aktora przez inną osobę. Nie byłaby to pierwsza tego typu zagrywka stosowana przez Marvela. Drugą opcją może być stworzenie zupełnie nowej Czarnej Pantery, którą może stać się inna postać z filmu. Pojawiły się plotki co do tego, że tym razem superbohaterem może stać się kobieta – Shuri bądź też Nakia. Na ostateczne decyzje przyjdzie nam zatem trochę poczekać.  

*Wpis sponsorowany
*Zdjęcie pixebay.com 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger