Nasodern - Naturalny aerozol do nosa przy problemach z zatokamiW połowie sierpnia miałam grypę. Przyznam szczerze, że trochę mnie wymęczyło. Jak już zaczęło mi przechodzić to wyszłam z dziećmi na plac zabaw ale pół godziny wcześniej umyłam włosy. Było słońce ale i lekki wiatr. Osłabiony organizm sobie nie poradził. Przywiało mi głowę i dostałam pierwszy raz w życiu zapalenia zatok.
Okropny ból w zatokach szczękowych. Miałam wrażenie, że wypadną mi zęby z lewej strony twarzy. Pierwszy raz przytrafiła mi się taka sytuacja, nie wiedziałam co mam z tym robić, co zastosować, jak sobie pomóc.
Ogrzewałam twarz termoforem, brałam leki przeciwzapalne, smarowałam się olejkami eterycznymi.
15 dnia trwało zanim po tych wirusach doszłam do zdrowia.

Problem z zatokami wystąpił u mnie pierwszy raz. Nie wiedziałam jak się ratować, jak się bronić. Wszystko robiłam intuicyjnie. Jednak po infekcji poszłam po rozum do głowy i wyposażyłam swoją apteczkę w środek, który jest pomocny w takich problemach jaki miałam.


Nasodern usuwa wydzielinę i oczyszcza nos oraz zatoki przynosowe, dzięki czemu szybko łagodzi objawy zapalenia zatok. Po zastosowaniu, u pacjenta następuje wzmożone uwalnianie wydzieliny śluzowej zgromadzonej w nosie i zatokach przynosowych, które trwa nawet do dwóch godzin. W rezultacie, szybko ustępuje ból głowy i/lub tworzy często towarzyszący zapaleniu zatok przynosowych.

Przeznaczony do miejscowego łagodzenia objawów nieżytu nosa (uczucia zablokowanego nosa) takich jak:

  • zalegająca w nosie wydzielina śluzowa,
  • brak powonienia,
  • ból głowy i/lub twarzy,
  • uczucie zatkanych uszu.

Składnikiem tego produktu jest liofilizowany proszek będący naturalnym ekstraktem ze świeżych bulw alpejskiego Cyclamen Europaeum L.

Produktu nie należy stosować gdy pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na fiołki, pierwiosnki lub inne gatunki roślin, ze względu na prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku błony śluzowej nosa, powiek czy twarzy. Nie należy stosować go w okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować preparatu u dzieci poniżej 6. roku życia. Prowadzenie pojazdów mechanicznych lub obsługa maszyn nie jest zalecane w ciągu pierwszych dwóch godzin po aplikacji preparat.

Preparat stosuję się raz dziennie przez rozpylenie do każdego otworu nosowego jednej dawki produktu. Produkt stosuje się od 7-10 dni, góra do 14 dni. Najpóźniej dwie godziny przed snem, zazwyczaj o tej samej porze dnia.


Mam nadzieję, że nie dopadnie mnie już zapalenie zatok chociaż ktoś mi kiedyś powiedział, że jak się to złapie to lubi się powtarzać. Dlatego teraz mam pod ręką Nasodern, który mam nadzieję, że złagodzi te nieprzyjemne dolegliwości i zlikwiduje ból, który temu towarzyszy.

Czy macie problem z zatokami? 
Jeśli tak to jak sobie radzicie w takiej sytuacji?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger