Contractubex - Domowy sposób na blizny pooperacyjne
Dziś temat dość specyficzny jak na mój blog jednak śledząc mnie wiecie, że od czasu do czasu lubię pisać posty na tematy związane ze zdrowiem.
Tym razem temat jaki chciałabym poruszyć to blizna po operacji. Praktycznie każdy z nas w swoim życiu przeszedł operację, zabieg bądź w inny sposób nabawił się blizn czy to z wypadku, mocnego skaleczenia czy poparzeń.
Ja przeszłam dwie cesarki. Moja pierwsza blizna po cesarce goiła się dość dobrze, nie miałam z nią problemów. Dbałam o nią i używałam preparatów, które regenerowały wyleczoną już ranę, zmiękczały ją i wygładzały. Kolejna cesarka była wykonana na tej samej bliźnie. Po tej drugiej cesarce również dbałam o moją bliznę. I powiem Wam, że rezultaty są świetne. Blizny nie widać na moim brzuchu, ten kto nie wie nie dopatrzy się, że mam tam cięcie.
Oczywiście zdaje sobie sprawę, że największą robotę wykonał lekarz szyjąc mnie w sposób idealny, ale myślę, że moje starania i dbanie o ranę również przyczyniło się do tego, że wszystko wygląda bardzo dobrze.
Ja mam szczęście, że tak to u mnie wygląda, ale mam koleżankę, która niedawno przeszła drugą cesarkę. Przy pierwszej był problem z blizną, przy drugiej również. Chociaż rana już się zagoiła to blizna po cc  jest twarda i sprawia dyskomfort.
Lekarz na zagojoną ranę polecił jej stosować Contractubex  czyli sprawdzony preparat do leczenia blizn. Jego skuteczność została udowodniona w licznych badaniach klinicznych. Preparat Contractubex® żel jest regularnie zalecany przez lekarzy na całym świecie w ponad 60 krajach więc myślę, że jest to świetną rekomendacją tego produktu.
Ważne jest alby wcierając żel masować bliznę, robiąc to od środka blizny po jej brzegi.


Contractubex® żel na blizny jest lekiem stosowanym po całkowitym wyleczeniu rany, wtedy kiedy odpadną strupki. Contractubex wykazuje działanie przeciwzapalne, wygładzające, antyproliferacyjne i rozluźniające tkankę blizny.

Każda blizna po operacji wymaga czasu na regenerację. Po jej zagojeniu warto stosować preparat regeneracyjny. Znam to z mojego doświadczenia z bliznami po dwóch cesarkach.

Contractubex  żel jest lekiem, który można stosować do leczenia blizn różnego pochodzenia między innymi: po oparzeniach, urazach (otarcia, skaleczenia), po zabiegach chirurgicznych (cesarskie cięcie, zabiegi w obrębie tarczycy), a także po laseroterapii tatuaży.

Wskazaniem do zastosowania leku Contractubex® żel są między innymi blizny ograniczające ruch, powiększone (przerostowe, obrzmiałe, o kształcie bliznowca), nieestetyczne blizny pooperacyjne, blizny pooparzeniowe i powypadkowe, przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny.


Przezroczysty żel zawiera 3 substancje czynne, wspomagające proces gojenia skóry i regulujące wytwarzanie tkanki blizny: heparynę, wyciąg z cebuli i alantoinę. Współdziałanie tych składników w szczególności reguluje syntezę kolagenu, będącego głównym białkiem tkanki łącznej.

Contractubex® żel jest lekiem, który można stosować do leczenia blizn różnego pochodzenia między innymi po:
 • oparzeniach,
 • urazach (otarcia, skaleczenia),
 • zabiegach chirurgicznych (cesarskie cięcie, zabiegi w obrębie tarczycy,
 • leczeniu operacyjnym haluksów,
 • laseroterapii tatuaży.
Wskazaniem do zastosowania leku Contractubex® żel są między innymi:
 • blizny ograniczające ruch,
  powiększone (przerostowe, obrzmiałe, o kształcie bliznowca),
 • przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny.
Contractubex® żel działa skutecznie na wszystkie rodzaje blizn. Substancje czynne w nim zawarte w sposób aktywny pobudzają proces gojenia skóry i zapobiegają przerostowi powstającej blizny.

Warto dbać o blizny by zapobiegać ich przerostowi. Mam ciocię, która przeszła operację tarczycy. Na miejscu cięcia po kilku latach utworzył się brzydki bliznowiec, blizna stała się przerośnięta i bolała, wyglądała również nieestetycznie (blizna między szyją a dekoltem).
W pewnym momencie ból był nie do wytrzymania. Ciocia przeszła szereg  zabiegów laserem oraz ostrzykiwanie blizny. Nic to nie dało, udała się do innego lekarza, który zastosował inny laser oraz wspomagająco zalecił stosowanie na blizny preparatów w formie żelu bądź maść na blizny. Po tych zabiegach bliznowiec zmniejszył się i stał się praktycznie niewidoczny, a przede wszystkim przestał boleć.

To kilka przykładów z mojego życia i życia moich znajomych gdzie preparaty na blizny spisały się znakomicie.

Dajcie znać czy znacie jakieś domowe sposoby na blizny pooperacyjne?

 *Zdjęcia - materiały prasowe Contractubex

4 komentarze:

 1. Jeszcze go nie miałem, ale głośno na blogach o nim ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Preparat jest od dawna na rynku. A czy głośno na blogach? Nie wiem, nie miałam czasu przeglądać blogosfery w ostatnim czasie.

   Usuń
 2. Ja miałam dwie cesarki. Przy pierwszej nie miałam kłopotów z blizną, za to przy drugiej i owszem :( Lekarz musiał wyciąć zrosty, żeby zszyć mnie ponownie. Okazało się, że mimo, iż blizna była na wierzchu ładna to wewnątrz był niezły bałagan. Po drugiej cesarce poszłam już do fizjoterapeuty na kilka zabiegów i dostałam też instrukcje, jak sama mam masować bliznę. Dał mi też ten lek o którym piszesz, smarowałam contractubexem bliznę jakieś 4 miesiące. Super sprawa! Polecam Wam dziewczyny, bo macie 2 w 1. Dzięki użyciu tego żelu macie przy okazji 3 x dziennie masaż blizny a poza tym on bardzo fajnie rozjaśnia i wygładza skórę w tym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu dziękuję Ci za opinię. Świetnie, że się u Ciebie sprawdził.

   Usuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger