Preparaty do oczu gdy dotyczy Cię zespół suchego oka: krople Hylo Care, maść VitA POS i maseczka na oczy Posiforlid
Czy macie uczucie, że wasze oczy są suche? Brakuje im nawilżenia, powieki się ciężko zamykają...
Ja przez ostatnie miesiące zastanawiałam się co z tym fantem zrobić.
Czas spędzony przed komputerem, codzienny makijaż, powietrze, słońce to wszystko wpłynęło na kondycję moich oczu.
W bardzo dobrym momencie wtedy gdy poszukiwałam alternatywy co dla siebie wybrać w moje ręce wpadła paczka z produktami przeznaczonymi do pielęgnacji oczu.

Zespół suchego oka. Czy Ciebie też to dotyczy?

Gdy obserwujesz u siebie takie objawy jak zaczerwienienie oczu, uczucie piasku pod powiekami, niewystarczającą ilość produkowanych łez to bez wątpienia dotyczy Cię problem suchego oka. Ponoć ta dolegliwość dotyka co piątą dorosłą osobę, a liczba chorych stale rośnie.  

Przyczyny tej dolegliwości są różne np:
-zmiany hormonalne,
-zmiany związane z wiekiem,
-suche powietrze i klimatyzacja,
-noszenie soczewek kontaktowych,
-monitor komputera, ekrany smartfonów i tabletów (rzadziej mrugamy co powoduje uszkodzenie filmu łzowego i nadmierną utratę wilgoci z powierzchni oka)

W takim przypadku sprawdzą się krople do oczu.


Hylo Care - krople do oczu 10 ml - to sterylny roztwór, który nawilża i wspomaga leczenie uszkodzeń oka różnego pochodzenia. Jest to wyrób medyczny i mogą go stosować dorośli, dzieci, kobiet w ciąży i karmiące piersią, Nie zawiera środków konserwujących ani fosforanów.

Skład:1 mg/ml hialuronianu sodu, dekspantenol, bufor cytrynianowy i woda.


HYLO CARE® zawiera sól sodową kwasu hialuronowego, naturalną substancję występującą zarówno w oku jak i całym organizmie człowieka. Hialuronian sodu posiada szczególne fizykalne właściwości tworzenia równomiernego, stabilnego, długo utrzymującego się na powierzchni oka filmu łzowego, który nie ulega szybkiemu zmyciu i nie upośledza widzenia.
HYLO CARE® może być bez przeszkód stosowany w ciągu dnia. W odróżnieniu od maści, które zawierają komponenty tłuszczowe, nie zaburza on widzenia.

W skład HYLO CARE® wchodzi również dekspantenol, substancja należąca do szerokiej grupy witamin B. Dekspantenol wspomaga skutecznie nawilżające właściwości hialuronianu sodu.
Dekspantenol posiada również właściwości wspomagania gojenia się zranień. Niewielkie powierzchniowe uszkodzenia oka powstałe na skutek upośledzenia filmu łzowego, podobnie jak te, będące wynikiem zabiegów chirurgicznych przeprowadzanych na oku, szybciej się goją.

HYLO CARE® zapewnia nie tylko wystarczające nawilżanie oka, ale powoduje również prawidłową regenerację rogówki i spojówki.
Po kroplach możemy zaaplikować maść do oczu.


VitA POS maść do oczu z witaminą A 5 g - to jałowa maść do oczu z witaminą A, która poprawia jakość filmu łzowego i chroni powierzchnię oka.

Jest to wyrób medyczny, który mogą używać dzieci i dorośli, również kobiety w ciąży i karmiące. Maść nie zawiera konserwantów.
Skład: Palmitynian retinolu (witamina A) 250 j.m./g, stała i płynna parafina, wosk, wazelina biała.


Kiedy należy stosować VitA POS®?

Pod wpływem wiatru, zimna, promieni słonecznych, dymu czy klimatyzacji dochodzi często do pieczenia, swędzenia i wysuszenia oczu oraz odczucia obecności ciała obcego. Dolegliwości te mogą wystąpić również w czasie długotrwałej pracy przy komputerze, oglądaniu telewizji, czy nocnej jazdy samochodem. Używanie soczewek kontaktowych może te objawy jeszcze nasilić. VitA POS® zmniejsza powyższe objawy, tworząc przyjemny, ochronny film na powierzchni oka. Preparat, mający konsystencję maści, powoduje po podaniu lekkie zaburzenie ostrości widzenia, dlatego nadaje się zwłaszcza do stosowania przed udaniem się na spoczynek. Można w ten sposób uniknąć dolegliwości przy otwieraniu oczu rano.

Posiforlid maseczka rozgrzewająca na oczy

Maseczka na oczy Posiforlid jest produktem żelowym, zawiera dwie metalowe płytki. Maska wykonana z PCW bez zawartości ftalanów i z wodnego roztworu soli (octan sodu). Nie zawiera lateksu.


Prosta i skuteczna terapia ciepłem w leczeniu zapalenia brzegów powiek i dysfunkcji gruczołów Meiboma.
Jednym z głównych problemów przy zapaleniu brzegów powiek jest gęstnienie wydzieliny gruczołów Meiboma. Terapia ciepłem powoduje jej upłynnienie i poprawia ukrwienie brzegów powiek. Z tego względu bardzo ważne jest przywróceniu prawidłowej funkcji gruczołów Meiboma.
Jednak terapia ciepłem skuteczna jest tylko przy utrzymaniu odpowiedniego wilgotnego i ciepłego środowiska o stałej temperaturze ok. 45 stopni przez od 5 do 7 minut.
Maska na oczy POSIFORLID® nagrzewa się samoistnie, dzięki czemu spełnia w wyjątkowy sposób powyższe wymagania. Ponadto można jej używać ok. 90 razy.
Ciepło wydzielane przez maskę zmiękcza krosty występujące na brzegach powiek, poprawia ukrwienie powiek upłynnia wydzielinę z gruczołów.
Masaż pozwoli usunąć wydzielinę gromadzącą się w gruczołach na powiekach. Maska na oczy POSIFORLID® idealnie sprawdza się przy: zapaleniu brzegów powiek dysfunkcji gruczołów Meiboma oraz jęczmieniu i gradówce
Zalety: Stała temperatura wynosząca ok. 45 stopni > 5 minut. Samoistnie nagrzewająca, tzn. tuż przed użyciem nie ma potrzeby jej podgrzewania lub zagotowywania. Nie istnieje ryzyko poparzeń.
Terapię ciepłem należy stosować dwa razy dziennie. Regularne stosowanie maski na oczy POSIFORLID® przynosi szybką i długotrwałą ulgę, zapewniając jednocześnie przyjemne chwile relaksu.
*Opisy zawarte we wpisie pochodzą ze stron producentów.
4 komentarze:

 1. Sam się zastanawiam nad nawilżaczem bo cały czas mam kontakt z monitorami

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam jeszcze o produktach tej firmy.

  OdpowiedzUsuń
 3. To może być ciekawe, bo ja musze nawilżać oczy. Mam suche powietrze w domu nie tylko zima i muszę je nawilżać.

  OdpowiedzUsuń
 4. to preparaty dla mojego męża

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger