Mycosan Ochrona stóp przed grzybicą
Cześć! Dziś temat, który wzbudza różne emocje. Jednych brzydzi, drugich nie.
Grzybica paznokci stóp. Ja myślałam, że mnie nie dotyczy do momentu gdy się z nią nie starłam w ubiegłym roku. Chodziłam regularnie i często na basen, wydawało mi się, że dobrze się zabezpieczam. Jednak wróg jest podstępny i atakuje nie wiadomo kiedy. Tuż po wakacjach zauważyłam, że coś dzieje się z moim paznokciem.  Po kilku tygodniach udało mi się pokonać grzybicę paznokcia i wszystko wróciło do normy.

Co to jest grzybica paznokci?

Onychomikoza czyli grzybica paznokci objawia się przebarwieniami, pogrubieniem lub kruchością paznokci, nieprzyjemnym zapachem czy nawet towarzyszącym temu bólem. Grzybicy paznokci nie wolno bagatelizować a należy ją leczyć. Zmiany mogą obejmować jedną płytkę bądź mogą być rozległe i obejmować więcej płytek. Wtedy należy podjąć leczenie u lekarza. Szybkie rozpoczęcie terapii jest szczególnie ważne dla osób borykających się z cukrzycą. 

Przyczyną grzybicy paznokci jest zakażenie grzybami chorobotwórczymi (dermatofity, grzyby drożdżopodobne, grzyby pleśniowe). Do ich rozwoju najlepiej sprzyjające środowisko to ciemno, wilgoć, ciepło.
Na grzybicę paznokci częściej zapadają mężczyźni. Na zachorowanie bardziej narażone są osoby starsze. Jest to dość powszechne schorzenie, które szybko się rozprzestrzenia.
Nie należy lekceważyć objawów bo nie leczona grzybica może powodować różne powikłania np utratę paznokcia, rozwojem bakteryjnej infekcji skóry czy rozprzestrzenianiem się infekcji na inne obszary ciała.

Ja w tym roku wyposażyłam naszą apteczkę w środki pomocnicze w leczeniu grzybicy paznokci marki MYCOSAN.


Mycosan Ochrona Przeciwgrzybiczy spray do stóp
Wskazania do stosowania sprayu Mycosan Ochrona 80ml:
Profilaktyka i zapobieganie grzybicy stóp i paznokci. Sposób na grzybicę stóp dla dzieci od 4 lat i dla dorosłych. Wyrób medyczny do stosowania zewnętrznego.

Właściwości wyrobu medycznego Mycosan Spray 80ml:
Przeciwgrzybiczy areozol do stóp zapobiegający grzybicy stóp (stopie sportowca) i rozprzestrzenianiu się grzybów w grupie podwyższonego ryzyka (np. ponownego zakażenia stóp, na pływalniach, w szatniach, pomieszczeniach sportowych, saunach, u osób chorych na cukrzycę itp.). 

 • zapobiega grzybicy stóp i paznokci 
 • zmniejsza ryzyko ponownego zakażenia
 • skutecznie chroni przed przykrymi zapachami
 • natychmiast odświeża
 • przywraca naturalną barierę skóry
 • szybko się wchłania, nie jest tłusty
Sposób użycia:
W celu zapewnienia optymalnej ochrony aerozol aplikować dwa razy dziennie na suche stopy, szczególnie w przestrzeniach pomiędzy palcami. Po spłukaniu zaaplikować ponownie. Po 30 dniach ciągłego stosowania zaleca się 3 -5 dni przerwy.


MYCOSAN Grzybica paznokci serum 
Mycosan Grzybica paznokci serum to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w celu zwalczania ograniczonej, powierzchownej grzybicy paznokci palców i paluchów. Preparat mogą stosować tylko dorośli i dzieci powyżej 4. roku życia. 

Właściwości:

Mycosan Grzybica paznokci serum to preparat wykazujący wysoką skuteczność. Jego celowane działanie szybko zatrzymuje rozwój najczęściej występujących grzybów, które odpowiadają za grzybicę paznokci. Preparat wnika w strukturę paznokcia i stabilizuje ją – paznokieć regeneruje się i jest chroniony. Stworzenie bariery ochronnej pomaga uniknąć szerzenia się zakażenia na inne obszary. Przy regularnym stosowaniu rezultaty widoczne są w ciągu kilku tygodni. Preparat jest bezbarwny i bezzapachowy.

Składniki Mycosan Grybica paznokci serum: Woda, przesącz fermentowanego żyta, glikol pentylenowy, izosorbid dimetylu, hydroksyetyloceluloza.

Bardzo ważna jest profilaktyka, ale gdy już przyniesiemy np z basenu niechcianego gościa to warto zastosować preparaty, które mają dobre opinie i są polecane na dany problem tak jak produkty Mycosan.

3 komentarze:

 1. Ja na szczęście nigdy nie miałam, ale lubię wchodzić do wody w takich specjalnych klapkach. Jednak to na niewiele się może zdać, gdy trafimy na kiepskiej jakości buty, w których nasze stopy będą się strasznie pocić...

  OdpowiedzUsuń
 2. Na szczęście nie miewam tego problemu.

  OdpowiedzUsuń
 3. cale szczescie nie mam takiej przypadlosci

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger