Zarabianie w internecie jest możliwe. Jak to zrobić?Zarabianie w internecie obrosło wieloma legendami i mitami. Dlatego wielu z was nie do końca ufa takim możliwościom zarobkowania. Oczywiście trzeba uważać, bo niestety naciągacze są wszędzie i nasz wysiłek może pójść na marne. W momencie światowej pandemii koronawirusa i obostrzeń dotyczących wychodzenia z domu widzimy jednak, że wiele zadań możemy wykonywać zdalnie. Musieliśmy tylko nieco zmodyfikować nasze nastawienie. Niektórzy już od dawna zarabiają w internecie „na pełen etat” lub szukają możliwości, żeby „dorobić” po godzinach. Sposobów na to jest bez liku. Przyjrzyjmy się zatem jakie są możliwości bezpiecznego zarabiania w internecie.

Zostań freelancerem
Lata nauki, studiów, dodatkowych szkoleń, ale codzienna praca w biurze sprawiła, że „coś” się wypaliło? Brakuje niezależności, szef blokuje twoje pomysły i nie widzisz już możliwości rozwoju? Oczywiście możesz zmienić korporacje na korporacje, ale czy po pewnym czasie problemy nie wrócą? Chcesz pracować w domu, bo małe dzieci wymagają twojej opieki lub po prostu chcesz się gdzieś zaszyć i pracować na swoich warunkach?
W dobie internetu nie musisz od razu zmieniać zawodu, żeby odmienić swoje życie na wielu płaszczyznach. Są oczywiście zawody niemal idealnie stworzone do zarabiania przez internet. Programiści, twórcy grafik, copywriterzy, tłumacze, a nawet księgowi mogą pracować wszędzie. I to na wiele sposobów. Mogą być nadal częścią większej firmy lub działać samodzielnie. Pierwsi mają łatwiej. Zapewne odejdzie obowiązek poszukiwania klientów i zleceń. Drudzy, żeby rozpocząć działalność pełną parą, dość sporo czasu będą musieli poświęcić na zdobywanie zaufania. Musisz z góry założyć, że pracując jako freelancer, jednym z twoich głównych zadań będzie właśnie poszukiwanie chętnych na twoje usługi.
Dobrze, ale jeśli jesteś nauczycielem, to czy koniecznie musisz wysłuchiwać szkolnego dzwonka? Nie jest to zawód, który wysuwa się na pierwszy plan, gdy myślisz o pracy zdalnej. Jednak to też jest możliwe. Internetowe korepetycje z matematyki? Nauka języków obcych przez internet? Tak naprawdę wystarczy tylko komunikator i wcześniej przygotowane materiały. Ty możesz siedzieć w domu, w górach czy na tarasie gdzieś w urokliwym miejscu na świecie, a uczeń po drugiej stronie ekranu.

To rozwiązanie, gdzie możemy zarobić w internecie i wykorzystać do tego swoją pasję. Internetowym ekspertem, którego kanał odwiedzają setki osób, zostać jest trudno, ale już z zakładów bukmacherskich może skorzystać każdy kto jest pełnoletni. Nie jest to pewny zarobek i nie możemy od razu rzucić pracy, ale na pewno obstawiając mecze w sposób przemyślany można coś do swojej pensji dorzucić. Wielu legalnych bukmacherów przygotowuje kody promocyjne do bukmacherów. Dzięki nim nowi klienci bukmacherów mogą nieco ograniczyć ryzyko pierwszych zakładów, a czasem nawet zagrać pierwsze kupony całkowicie za darmo.

Media społecznościowe
Każdy z nas ma jakieś hobby. Pewnie od siedzenia przed telewizorem i z oglądania kolejnych meczów i seriali nie przybędzie nam w portfelu, ale jeśli naprawdę się na tym znamy, a do tego mamy interesujące opinie i rozległą wiedzę, to i z tego możemy czerpać zyski. Internet daje nam wiele możliwości. Możemy założyć swojego bloga czy kanał na Youtube lub w innych mediach społecznościowych. Od razu trzeba jednak zaznaczyć, że zdobycie popularności jest trudne i trzeba wiele cierpliwości, żeby spieniężyć nasze pasje. Trzeba mieć też „to coś” co sprawi, że to naszych porad kulinarnych czy modowych ludzie będą chcieli wysłuchać.

Zarabiaj na swojej pasji
Jeśli jesteśmy nieco bardziej wycofani to i tak nie zamyka nam to drogi do zarabiania w internecie z wykorzystaniem naszych pasji. Jeśli mamy talent (a przecież każdy ma), to naprawdę nie ma dla nas granic. Internet jest idealny do tego, żeby nasza nisza stała się popularna na tyle, żebyśmy godnie żyli. Ozdabiasz butelki, kieliszki, projektujesz i szyjesz ubrania, a może w domu jesteś w stanie rozkręcić innego typu manufakturę? Wielu „wielkich” od tego zaczynało.
Jak to ma się jednak do zarabiania w internecie? Wystarczy, że się w nim pokażesz i zaprezentujesz swoje umiejętności. Zapewne najpierw zobaczą cię bliscy znajomi, ale jeśli to co robisz będzie miało jakość, to rozejdzie się niczym najlepszy mem. Od tego już jeden krok do realnego zarabiania pieniędzy. E-commerce, czyli handel w internecie, to nie jest domena tylko największych sieci.
Co ważne, żeby otworzyć swój pierwszy „sklepik internetowy” nie musisz mieć wielkich środków czy umiejętności programowania. W internecie znajdziesz wiele platform, dzięki którym małym kosztem (lub nawet za darmo) stworzysz swoją witrynę nastawioną na promocję twojego talentu i sprzedaż produktów nawet na cały świat.

Rynki finansowe
Mało kto nie słyszał nazwy Bitcoin. Rynek finansowy doskonale odnajduje się w sieci. Zarówno ten tradycyjny jak np. giełdy papierów wartościowych czy związany z handlem krypto-walutami. Wszystko to można robić nie ruszając się z domu. Nie ma się jednak co oszukiwać. W tym przypadku już nie wystarczą tylko chęci i zapał do pracy. Potrzeba dość specjalistycznej wiedzy, żeby nie paść ofiarą oszustów. Nie jest to jednak wiedza „z kosmosu” i możesz ją zdobyć.
Na rynkach finansowych możemy natrafić na sporo pułapek. Po wpisaniu hasła „zarabianie w internecie” w wyszukiwarkach pojawia się wiele ofert banków. Trzeba uważać, bo nie wszystkie są oficjalnymi promocjami, a nawet jeśli to krzykliwe hasła niewiele mają wspólnego z prawdą. Zapewne za samo założenie konta nie wpadnie nam tysiąc złotych – jak przekonuje wiele z nich. Choć, jeśli zamierzamy otworzyć nowe konto w banku, to warto przejrzeć takie oferty. Jakiś „gratis” na pewno nam wpadnie. Jednak nie można tego traktować jako stałego zarobkowania w internecie.

*Zdjęcie główne pochodzi z pixabay.com
*Artykuł gościnny

1 komentarz:

  1. W dzisiejszych czasach raczej zarabianie przez internet nikogo nie dziwi. Sporo osób pracuje zdalnie :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger