10 mniej znanych funkcji Twojego iPhona


Minęło ponad dziesięć lat, odkąd Steve Jobs, były prezes Apple, wypuścił na rynek pierwszego iPhone'a. Smartfon nie tylko zmienił sposób, w jaki patrzyliśmy na telefony, ale także sprawił, że uwierzyliśmy, że małe urządzenie może zrobić znacznie więcej niż kiedykolwiek sądziliśmy.
Kiedy Apple wypuścił oryginalnego iPhone'a, firma zdecydowała się przeprojektować ekran w ostatniej chwili. Oznaczało to, że fabryczna linia montażowa musiała zostać całkowicie zmieniona. Mówi się, że 8 000 pracowników musiało wstać o północy, aby rozpocząć instalację nowych ekranów. W ciągu 96 godzin fabryka produkowała ponad 10 000 iPhone'ów dziennie.
Do produkcji iPhone'a Apple zarejestrował do tej pory do 200 patentów. To gwarantuje, że żaden konkurent nie będzie mógł ich skopiować, więc te urządzenia pozostaną naprawdę wyjątkowe.
 
Oto 10 przydatnych wskazówek dotyczących użytkowania iPhona:
1. Użyj słuchawek do zarządzania połączeniami, Siri i muzyką
- Naciśnij raz środkowy przycisk, aby wstrzymać odtwarzanie muzyki. Dotknij go ponownie, aby usłyszeć ponownie.
- Odbierz połączenie przychodzące, dotykając raz środkowego przycisku. Naciśnij ponownie, aby się rozłączyć.
- Podczas korzystania z aplikacji Aparat naciśnij przycisk +, aby zrobić zdjęcie.
- Naciśnij i przytrzymaj palec na środkowym przycisku, aby aktywować Siri.
 
2. Jeśli przełączysz iPhone'a w tryb samolotowy, ładuje się on dwukrotnie szybciej.
3. Skorzystaj z funkcji VPN
Co to jest VPN? Połączenie VPN (wirtualna sieć publiczna) zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i prywatność, chroni hasła i dane przechowywane w Twoim iPhonie. 
4. Pokaż skróty na swoim iPhonie
Możesz nauczyć swój smartfon konwersji wyrażeń lub akronimów na dowolne. Wybierz Ustawienia> Ogólne> Klawiatura> Utwórz szybką funkcję.
5. Zapisz obrazy z Internetu
Jeśli chcesz zapisać obraz strony internetowej w telefonie, dotknij i przytrzymaj palec, aż pojawi się menu. Kliknij „Zapisz obraz”, aby zobaczyć go w aplikacji Zdjęcia.
6. Wyłącz powiadomienia
W Ustawieniach możesz zastosować funkcję Nie przeszkadzać. Oznacza to, że nie będziesz otrzymywać połączeń ani powiadomień, gdy telefon jest zablokowany. Jest to tryb idealny na sen.
7. Teksty głosowe
Możesz pisać teksty za pomocą głosu. Za pomocą klawiatury dotknij ikony mikrofonu i po prostu powiedz, co chcesz wpisać.
8. Zamknij aplikacje
Jeśli chcesz zamknąć aplikację, naciśnij dwukrotnie przycisk Początek. Pojawią się niektóre aplikacje; Dotknij i przytrzymaj palec na ikonie, aż się zatrzęsie. Dotknij czerwonego kółka, aby zamknąć.
9. Połącz się z sieciami społecznościowymi
Twój iPhone może łączyć się bezpośrednio z serwisami Twitter i Facebook, co ułatwia udostępnianie zdjęć i stron internetowych. Przejdź do Ustawienia> Facebook (lub Twitter), aby wejść.
10. Łatwo nawiguj do góry strony
Jeśli czytasz długą notatkę i chcesz powrócić na górę strony, dotknij czarnego paska wyświetlanego na ekranie.

2 komentarze:

  1. Prydatny trik z ładowanie w trybie samolotowym.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja mam Samsunga i też w trybie samolotowym ładuje się dużo szybciej :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger