Matematyka i ruletkaCzy matematyka może mieć jakiś wpływ na ruletkę? Jesteśmy w stanie przewidzieć w logiczny sposób, gdzie wyląduje rzucana przez krupiera piłeczka? Od zawsze słyszy się o zdolnych matematykach, którzy dzięki swoim analitycznym zdolnościom potrafią oszukać system.
Na początku warto jednak zaznaczyć, że próba stosowania liczenia w kasynie może skończyć się zakazem wstępu na teren kasyna – nawet jeżeli fizycznie jest niemożliwe wyliczenie wyniku gry losowej. Także kasyna internetowe monitorują zachowania graczy, dlatego próba oszustwa podczas ruletki online również wiąże się z ryzykiem zablokowania konta przez kasyno.
Na czym polega losowość ruletki?
W przeciwieństwie do gier karcianych, gdzie można mówić o próbie liczenia kart i obstawianiu, jakie jeszcze w talii zostały (z tego powodu kasyna często posługują się na raz więcej niż jedną talią kart), zasady ruletki wydają się być nie do złamania.
Koło podzielone jest na dwie części: wewnętrzną i zewnętrzną. Każda z nich cechuje się trochę innym sposobem zakładów: wewnątrz wybieramy pojedyncze numery lub grupy numerów, zewnątrz z kolei możemy obstawiać na kolor, liczby parzyste lub nieparzyste oraz liczby wysokie, lub niskie.
Ilość możliwości jest już wystarczająco duża, by utrudnić odpowiednie odgadnięcie pola. Ale to nie wszystko. Koło ruletki podzielone jest od 37 do 38 zakładek (ruletka amerykańska ma dwa zera, stąd o jedno pole więcej), gdzie suma liczb wynosi 666. Krupier kręci kołem i wrzuca do niego piłeczkę, w przeciwną stronę do ruchu koła ruletki. Więc nawet pracownik kasyna nie jest w stanie określić, co wypadnie.
Pełna losowość
Oznacza to, że ruletka jest grą losową, bez żadnych możliwości obejść matematycznych. Dlaczego? Matematycznie zostało sprawdzone, że nie ma żadnego sposobu, który na dłuższy czas mógłby zagwarantować ciągłość wygranych. Wyliczenia prawdopodobieństwa wypadnięcia określonych pól jest niemożliwa ze względu na drobne rzeczy, które ulegają zmianie przy każdej turze.
Nie jesteśmy w stanie określić jaką prędkość będzie miało koło ruletki za każdym razem – jest to uzależnione od ruchu krupiera, który, dopóki sam koła nie rozpędzi, nie będzie wiedział, jak mu to wyszło. Podobnie jest z rzutem piłeczki – wahania pomiędzy użytą siłą w każdej turze są zbyt duże, by móc określić matematycznie, gdzie piłeczka wyląduje. Jakby tego było mało, piłeczka odbija się pomiędzy polami, co prowadza dodatkowy chaos w danych.
Tak naprawdę, najbliższą rzeczą, jaką możemy próbować obliczyć, to w której części koła ruletki zatrzyma się piłeczka – co może przybliżyć nas do wygranej. Ale znowu, nie ma na to żadnego przepisu i sposobu, który działałby za każdym razem.
System gry w ruletkę
Oczywiście nie oznacza to, że gracze nie mają systemów gry w ruletkę, próbując zwiększyć swoje szanse. Jednak pomimo tych systemów (przez jednych uważanych za sprawdzone), na wygranie zakładu mamy dokładnie 2,7% szansy. To niewiele. Najpopularniejszym systemem, najłatwiejszym i niewymagającym dużych nakładów pieniężnych jest obstawienie na kolor: czarny lub czerwony.
Sesję zaczynasz od postawienia niskiego zakładu na wybrany kolor, np. 5 zł. Po stracie dwa razy z rzędu stawiasz 10 zł, dopóki nie wygrasz lub nie przegrasz dwa razy z rzędu. Jeżeli dwa razy z rzędu wygrasz, zmniejsz swój kolejny zakład z powrotem do 5 zł (wygrana trzeci raz z rzędu jest praktycznie niemożliwa). Jeżeli przegrasz dwa razy z rzędu, podnosisz swój zakład z 10 zł na 15 zł.
Nie jest to system idealny oraz gwarantujący wygraną – w ruletce takiego nie ma. Jest natomiast prosty, lubiany przez wielu graczy i dobry na rozpoczęcie swojej ruletkowej przygody. 
Gdzie grać?
Jako początkujący gracz, najlepiej postawić pierwsze kroki w kasynie online, gdzie możemy też naleźć darmowe wersje ruletek. Nie wygramy na nich co prawda żadnych pieniędzy, ale pozwolą nam one wdrożyć się w grę i przekonać, czy ruletka jest grą stworzoną dla nas. Ruletka online ma jeszcze jedną zaletę, jest zawsze dostępna. Nie musimy szukać pobliskiego kasyna, wystarczy sięgnąć po telefon. Dobrze jednak pamiętać o bezpieczeństwie – ruletka jest grą wciągającą. Zawsze ustaw sobie limit zakładu, jaki chcesz postawić, dostosowany do twoich możliwości finansowych.7 komentarzy:

 1. Do takich gier to ja się kompletnie nie nadaje..nie ogarniam..

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba uważać, żeby się nie uzależnić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zależność występuje tylko u osób słabych. Jeśli to możliwe, gram w kasynie online Goxbet - i czuję się świetnie. Przede wszystkim lubię grać w ruletkę online na pieniądze. Świetny sposób na spędzenie czasu i miłego wieczoru!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gry hazardowe to jest to kto każdy facet lubi, niestety trzeba uważać żeby nie stracić za dużo pieniędzy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie kluczem do udanej gry jest praktyka i wybór sprawdzonego kasyna. Jeśli chodzi o ruletkę, na przykład trudniej jest ją wygrać niż pokera, chociaż ciągle gram w oba na stronie https://kasynahub.com/nowe-kasyna/ . Lubię też grać online z prawdziwym krupierem, co dodaje poczucie rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadza się, ktoś spędza wolny czas na uprawianiu sportu i osiąga świetne wyniki w tym biznesie, a ktoś po prostu ja. stawiam na takich sportowców i zarabiam na tym pieniądze https://bk-vulkan.xyz/pl/category/slots

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger