Zabieg modelowania ciała wykonywany w klinicie medycyny estetycznejObserwuję u siebie niesamowite efekty po zabiegu depilacji laserowej i powiem Wam, że coraz bardziej interesuję się medycyną estetyczną.
Wiem, że bardzo dużo osób wykonuje u siebie takie zabiegi bo nie tylko poprawiają one wygląd zewnętrzny ale również sprawiają, że czujemy się piękniej i jesteśmy szczęśliwe. Sama wiem jak to jest gdy przez lata męczymy się z pewnym problemem. Gdy przychodzi moment gdy widzimy efekty po zabiegu "pozbycia się" tego problemu jesteśmy najszczęśliwsze na świecie!

Ostatnio zainteresowałam się zabiegami modelowania sylwetki. Jestem szczupłą osobą jednak po drugiej ciąży na moim brzuchu została nieestetycznie wyglądająca oponka z tłuszczu.
Na stronie kliniki Le SPA znalazłam zabieg, który pomógłby mi się uporać z tym nieestetycznie wyglądającym problemem. Niestety same ćwiczenia niewiele tu dadzą dlatego zainteresowałam się również zmianą diety i zabiegiem na skórę brzucha.

 Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który chciałabym wykonać u siebie. Jednak jeszcze muszę się wstrzymać przez pewien czas gdyż karmię piersią co jest przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu.

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który gwarantuje redukcję zbędnej ilości tłuszczu. Polega na podaniu zastrzyków z substancji powodującej rozpuszczenie komórek tłuszczowych. W miejscu wstrzyknięcia powstaje kontrolowany, delikatny stan zapalny tkanki tłuszczowej. Następnie komórki pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, z którą trafiają do wątroby. Później są wydalane z organizmu. W efekcie wybrane partie ciała zostają wyszczuplone, a zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie zostaje zdecydowanie zmniejszona."


Wskazania do zabiegu i obszar działania
Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią waga lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku takich miejscowych otłuszczeń u kobiet w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

Aqualyx można zastosować w taki miejscach jak:
 • kończyny górne – w okolicy tricepsu
 • fałdy na plecach (poniżej żeber)
 • brzuch
 • biodra
 • „bryczesy”
 • okolica podpośladkowa
 • wewnętrzna strona ud
 • wewnętrzna strona kolan
 • podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
 • pseudoginekomastia męska
 • tłuszczaki
 • bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej)
Jak wygląda zabieg, ile trwa i jakie odczucia mu towarzyszą?
Przed zabiegiem lekarz zbiera wywiad dotyczący przebytych i aktualnych chorób.
Następnie wykonuje pomiary antropometryczne oraz dokumentację fotograficzną i zaznacza pisakiem okolicę poddaną zabiegowi.
Zabieg intralipoterapii polega na podaniu preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej poprzez iniekcje (zazwyczaj są to dwie iniekcje) przy zastosowaniu specjalnie do tego celu opracowanych igieł. Przewagą tej metody jest ograniczona ilość wkłuć, co ogranicza ból, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóry. Zabieg przeprowadzony tą techniką (intralipoterapia) jest praktycznie bezbolesny (do roztworu Aqualyx dodawane jest znieczulenie) i trwa około 30 minut. Pacjent od razu wraca do codziennych czynności.
Po zabiegu odczuwa się są lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.* Czy któraś z Was wykonywała taki zabieg?
Jak zapatrujecie się na tego typu zabiegi?


*Informacje pochodzą ze strony internetowej kliniki Le SPA

4 komentarze:

 1. O tak, na "bryczesy" by się przydało.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z pewnością z takich zabiegów warto korzystać, gdyż przy ich pomocy można przywrócić skórze odpowiednią jędrność i pozbyć się cellulitu, czy nadmiar tkanki tłuszczowej. Mam pytanie - czy ten zabieg jest bolesny? Słyszałam, że zdania są podzielone...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie próbowałam tego zabiegu, ale koniecznie muszę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, że piszesz o swoich doświadczeniach i dzielisz się wiedzą. Depilacja laserowa jest super, niestety dość kosztowna, ale moim zdaniem warto się zdecydować. Efekty są powalające i jaki komfort. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger