Czy wszytsko gra?


Pogodę za oknem  mamy zmienną. Z przedwiośnia zrobiło nam się niemalże lato, które w ciągu kilku dni przerodziło się w zimę.
Przy tak zmiennych warunkach atmosferycznych nie ciężko o przeziębienie oraz infekcję.
Przełom marca i kwietnia to okres szalony w przyrodzie. Zauważyliście, że w tym okresie czujemy się najbardziej zmęczeni, odczuwamy bóle głowy i ogólne znużenie?
Nie tylko ja ale i moi znajomi i członkowie rodziny skarżą się na podobne objawy.
Jeśli to mija w ciągu dwóch, trzech tygodni to nie mamy się czym martwić. Jeśli utrzymuje się to dłużej warto zwrócić na to uwagę bo być może nasz organizm wysyła nam sygnały, że coś jest nie tak.
W takim przypadku jeśli czujemy się przez kilka tygodni źle albo gdy czujemy się dobrze a w ramach profilaktyki chcemy sprawdzić "Czy wszystko gra?" - warto wtedy zrobić badania.
Ja każdego roku na wiosnę wykonuję kompleks badań krwi, moczu, usg, cytologię, odwiedzam  ginekologa i dentystę. Monitoruję swoje zdrowie bo jest dla mnie bardzo cenne.

Dla osób takich jak ja, które dbają o siebie, dla tych którzy czują, że muszą wykonać badania, dla tych zapracowanych, zestresowanych, dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić czy wszystko jest ok Laboratorium Medyczne Diagnostyka przygotowało już kolejną akcję profilaktyczną.
Już któryś rok z kolei Diagnostyka rusza z programem skierowanym do swoich pacjentów by wykonywali oni badania profilaktyczne przy okazji korzystając z bonów oraz rabatów na badania.
W ubiegłych latach moja rodzina i znajomi korzystali z programu profilaktycznego Diagnostyki wykonując kompleks badań w trosce o swoje zdrowie.

"Czy wszystko gra?" to najnowsza ogólnopolska kampania profilaktyczna Laboratorium Medycznego "Diagnostyka" skierowana do osób aktywnych w różnych dziedzinach życia. Zarówno do kobiet jak i do mężczyzn.
Inicjatywa podjęta przez ogólnopolską sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA ma na celu podniesienie poziomu świadomości znaczenia profilaktycznych badań laboratoryjnych dla zdrowego i spokojnego przechodzenia przez różne okresy aktywnego życia. Tak więc zabiegani 30-to, 40-to i 50-cio latkowie to program skierowany właśnie do Was.

8 marca rozpoczęła się kampania skierowana do kobiet, a jesienią będzie skierowana do mężczyzn. Kobiety w specjalnie obniżonej o ponad 50% ceniemogą  wykonać pakiet ogólnych badań przesiewowych (OGÓLNIE KOBIECY) oraz pakiet specjalistycznych badań genetycznych (SZCZEGÓLNIE KOBIECY), sprawdzający możliwość wystąpienia nowotworów. Kampania wiosenna potrwa do 31 maja, badania z obydwu pakietów będzie można realizować do końca czerwca.
W OGÓLNO KOBIECYM  znajdzie się  15 badań profilaktycznych w specjalnej cenie 99 zł.

 

 1. Morfologia krwi - całościowa analiza wszystkich rodzajów komórek krwi, służąca do oceny ogólnego stanu zdrowia i stanowiąca podstawę rozpoznania wielu chorób m.in. anemii, zaburzeń krzepnięcia krwi, niedoborów odporności czy infekcji. Większość chorób powoduje widoczne zmiany w morfologii krwi.
 2. OB - badanie oceniające ogólny stan zdrowia i umożliwiające wykrycie stanów zapalnych związanych z różnymi chorobami.
 3. CRP - wskaźnik toczącego się stanu zapalnego oraz marker podwyższonego ryzyka wystąpienia choroby wieńcowej.
 4. Fibrynogen - wskaźnik stanów zapalnych, badanie pomocne w ocenie układu krzepnięcia.
 5. D-dimer, ilościowo - badanie wykrywające nadmierną aktywację układu krzepnięcia i fibrynolizy. Dodatni wynik może nasuwać podejrzenie toczącej się świeżej zakrzepicy.
 6. Lipidogram - szczegółowe badanie w kierunku ryzyka rozwoju miażdżycy - przyczyny chorób układu krążenia. W skład badania wchodzi oznaczenie poziomu cholesterolu całkowitego, HDL („dobrego” cholesterolu), LDL („złego” cholesterolu) i triglicerydów.
 7. Glukoza - podstawowe badanie oceniające metabolizm węglowodanów, mierzona na czczo lub przygodnie służy rozpoznawaniu cukrzycy.
 8. ALT (aminotransferaza alaninowa) - podstawowe badanie przesiewowe w kierunku uszkodzenia wątroby, głównie w następstwie infekcji wirusowych.
 9. GGTP (gamma glutamylotransferaza) - badanie przesiewowe w kierunku uszkodzenia wątroby; nieprawidłowe wyniki badań odnotowuje się u osób nadużywających alkohol.
 10. Kreatynina – badanie wskazujące stopień wydolności nerek, jej podwyższone wyniki wskazują na ich ew. choroby.
 11. Kwas moczowy - badanie związane z zaburzeniami metabolicznymi, chorobami nerek oraz dolegliwościami stawowym (np. dna moczanowa).
 12. Magnez - badanie wykonywane w przypadku objawów takich jak osłabienie, drażliwość, zaburzenia rytmu serca, nudności.
 13. TSH - badanie odzwierciedlające funkcjonowanie tarczycy. Wysoki poziom hormonu może sugerować niedoczynność tarczycy, a niski – jej nadczynność. Zaburzenia poziomu tego hormonu mają negatywny wpływ na większość funkcji życiowych i objawiają się m.in. nerwowością, zmęczeniem, kołataniem serca czy nagłym tyciem lub chudnięciem.
 14. CA 125* - marker nowotworowy związany m.in. z rakiem jajnika.
 15. CA 15-3* - marker nowotworowy związany m.in. z rakiem piersi.
* wzrost tego markera obserwuje się także w przebiegu wielu chorób nienowotworowych i na podstawie podwyższonego wyniku nie można wnioskować o obecności raka. Po konsultacji z lekarzem wynik należy interpretować w kontekście innych badań i objawów klinicznych.

 Pakiet „Szczególnie kobiecy” kosztuje w czasie kampanii 299 zł zamiast 550 zł. 

 

Specjalnie z myślą o paniach  DIAGNOSTYKA oferuje też w kampanii wiosennej możliwość wykonania panelu badań genetycznych 17 mutacji genów BRCA1, BRCA2 i  pod kątem ryzyka wystąpienia raka piersi i jajników. 


 1. BRCA 1 – badanie wykrywające 16 mutacji w genie BRCA1, mające na celu określenie predyspozycji do dziedzicznego raka piersi i/lub jajnika oraz związanych z tymi zespołami innych nowotworów towarzyszących – przede wszystkim raka jelita grubego.
 2. BRCA2 – badanie wykrywające dwie najczęściej występujące w populacji polskiej mutacje w genie BRCA2 związane z predyspozycją do wystąpienia zespołów nowotworowych – dziedzicznego raka piersi i/lub raka jajnika.
Badanie mutacje w genach BRCA1 oraz BRCA2  nie stanowi o rozpoznaniu nowotworu, daje natomiast informację o zwiększonym prawdopodobieństwie jego wystąpienia. Jednocześnie, brak mutacji w tym obszarze nie wyklucza zachorowania.

Badania mutacji genów BRCA1, BRCA2 polecane są kobietom, w rodzinach których występowały nowotwory piersi i/ lub jajnika, a także kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną lub hormonalną terapię zastępczą.

Mnie interesują oba pakiety. W mojej rodzinie występują również guzy tarczycy. Niestety przechodzi to z pokolenia na pokolenie dlatego też jestem zainteresowana zrobieniem takiego badania.
Zachęcam Was do zapoznania się z artykułem "Zaburzenia Funkcji Tarczycy", gdzie znajdziecie wiele cennych informacji.

Kampania wiosenna potrwa do 31 maja, bony na badania można pobierać na stronie www.wszystkogra.diagnostyka.pl i zrealizować do końca czerwca. Bony pobiera się bardzo prosto.
Wystarczy uzupełnić pola formularza, a na podanego maila otrzymamy bony do wydrukowania. Możemy zrealizować jeden lub oba bony w zależności od naszych potrzeb.
Bony można wykorzystać  w każdym z  punktów pobrań, które z łatwością odnajdziecie na stronie Diagnostyki.
Odpowiadając na pytanie "Dlaczego warto sprawdzić, czy wszystko gra?" tak jak w poprzednich akcjach możemy wygrać atrakcyjne nagrody takie jak pobyt w SPA, w luksusowym hotelu czy udział w pikniku. Sami popatrzcie...Zachęcam Was mocno do monitorowania zdrowia przez wykonywanie badań krwi i moczu.
Wykonując je regularnie jesteśmy w stanie w porę wychwycić niepokojące sygnały i podjąć odpowiednie kroki.
Kiedy Twoja mama i babcia miały wykonywane badania krwi? Może swojej rodzicielce na Dzień Mamy zamiast kolejnego kosmetyku podarujesz bon na badania?
Jestem pewna, że się ucieszy i będzie Ci wdzięczna za to, że o nią dbasz i o niej myślisz.

Warto kontrolować swoje zdrowie. Jest ono najważniejsze. My jesteśmy najważniejsze dla swoich bliskich więc dbajmy o siebie i o nich jednocześnie....


8 komentarzy:

 1. Ło! Musimy koniecznie sprawdzić stronę internetową i listę placówek, w których można wykonać badania. Co prawda dwie Myszy w naszej rodzinie spodziewają się małych potomków i wykonały podstawowe badania, ale reszcie kobietek z Mysiej Familii trzeba przypomnieć o profilaktyce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie! Warto monitorować stan swojego zdrowia :)

   Usuń
 2. Widzę, że czujesz się tak jak ja. Również wiosną jestem strasznie zmęczona, często muszę spać w dzień, a do tego bóle głowy. Mam nadzieję, że niedługo to minie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pogoda niestety nas nie wspomaga. Liczę, że niebawem pogoda i samopoczucie się poprawi.

   Usuń
 3. Bardzo ciekawa inicjatywa, kusi mnie by z tego skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto zajrzeć, bo nie zawsze wszystko gra...

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kobiecy blog by Mariola Wilk , Blogger